10 Yorumlar

 1. Yunus polat

  Temad ailesine Çalışmaları ve gayreti için teşekkür ediyorum 9/2 d/k ilerlemesi ne zaman olur

  Yanıt
 2. SUAT AKSU

  ÇALIŞAN VE EMEKLİ ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARINDA YAPILAN VE YAPILMASI PLANLANAN TÜM ÇALIŞMALAR İÇİN ÖNCELİKLİ OLARAK TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM.
  YAPILAN ÇALIŞMALAR ELBETTEKİ BİR ÇOK PERSONELİN FAYDASINA OLMUŞTUR, ESAS SORUN BENCE EMEKLİ MAAŞI BAĞLANMA ORANLARINDADIR. SUBAY VE ASTSUBAYLARIN EMEKLİ MAAŞI BAĞLANMA ORANLARI ARASINDAKİ ADALETSİZLİĞİN GİDERİLMESİ YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARA HIZ VERİLMESİ BİRÇOK SORUNU ORTADAN KALDIRACAKTIR.

  Yanıt
 3. Muharrem ŞAHİN

  Muharrem ŞAHİN E.Ast.Sb. yım 4/2 dereceden adi malülen emekli maaşı almaktayım. Bizler meslege başlangıç derecemiz 10/1 idi yeni mezun arkadaşlar 9/2 inci dereceden başladığına göre bu fark siz yetkililer tarafından Hükümetimize bildirmenizi saygılarımla…

  Yanıt
  1. Osman AKCAN TEMAD Genel Başkan Yardımcısı

   Sn. Muharrem Şahin, TEMAD Genel Merkezi ve bulunduğunuz yere en yakın Şubemizin internet sayfasını takip etme imkanınız varsa O nu yapın. Yok ise en yakın Şubemize giderek doğru ve net bilgiyi edinin lütfen. Saygılarımızla.

   Yanıt
 4. Ahmet BALALAN

  Temad Genel Merkezi Yönetimi tahmin edemediğimiz başarılara imza atıyorlar. Çok kısa sürede 9/2’si ve tazminatlar konusunda çok mesafe katettiler. Genel Başkanımızı ve Yönetimdeki arkadaşlarımızı kutluyor ve başarılar diliyorum. Bizler biraz sabırlı olabilirsek Genel Başkanımız Sayın Hamza Dürgen ve Yönetimdeki arkadaşlarımızın neler yaptığını ilerleyen zaman içinde göreceğiz. Daha büyük başarılara imza atılması için destek olmalıyız. Yersiz ve kasti olarak yapılan eleştiriler Camiamıza alınacak haklar konusunda ancak zaman kaybettirir. Kurumlarlarla kavga ederek hiçbir hakkımızın alınamadığını geçen zaman içinde gördük ve şahit olduk. Onun için Bizlere bu hakları verecek makamlarla kavgalı olmanın bir anlamı yok. Camiamıza ait olan bazı sosyal medya sayfalarında Genel merkez yönetimine yapılan çirkin ithamları üzülerek takip ediyorum ve Camiamıza bu ithamlarla zarar verenleri kınıyorum. Camiamıza bazı hakları kazandırabilmek için bu makamlarla yakınlaşmış ve mesafe katetmiş arkadaşlarımıza bazı çirkin yakıştımalar bizim zümremize yakışmıyor kanaatindeyim.

  Yanıt
 5. Hıdır DEVECİ

  Emekli Astsb.Kd.Bçvş.lar ne istiyor.2 derece 1,2,3 kademelerde bulunan 3000 ek göstergeli Emekli Astsubay Kıdemli Başçavuşlar 1 derece ve 3600 ek göstergeyi istiyorlar. Tazminatlar ve başlangıç derecesi 9/2 ve 8/1 olması tabi ki de istenen taleplerdendir. Hayırlısı bakalım ne derece bu işler çözülecek,meslektaşlarımız Temad’a rağmen gelişmeleri şahsi olarak da takip etmektedirler.

  Yanıt
 6. Ömer

  Öncelikle elde edilen tüm kazanımlar meslektaşlarımıza hayırlı olsun. Bu kazanımlarda hizmeti geçenlerden Allah razı olsun.
  Tüm meslektaşlarımızı ilglendiren(çalışan-emekli asb.) tazminat ve emekli maaş farkı konusunun üzerinde durulması önem arz etmektedir diye düşünüyorum.

  Yanıt
 7. Ülkü Işın

  Herşey için teşekkürler yalnız benim bir sorum var. Annem ve ben babamdan maaş alıyoruz.Babam (1955 li) şu anda 1/1 nde biz kademe artışından ne kadar maaş farkı olur.Cevap için teşekkür ederim

  Yanıt
 8. Osman BEREKET

  Emeği geçen her kese teşekkür ederim. Bir eksikliğin giderilmesi, bir yanlışın düzeltilmesi ve bir kısım meslktaşın ek 3600 göstergeye kavuşmaları, büyük bir başarıdır. 1/4 ncü dereceye çıkacak bir hak sahibinin maaşında ise ancak 5-6 TL. Bir artış olacak. Bu derecenin karşılığı 4800 vb. ek gösterge verilmedikçe içi boştur. Temel amacımız tüm meslektaşlarımızın düşük yaşam seviyesinin yükseltilmesi olmalıdır. Bunun da yolu TAZMİNATLARDA verilmesinde veya maaşa %25-30 zam yapmada geçiyor. 1/1’e düşecek arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.

  Yanıt
  1. Semih

   Birer derece verilecekti emekli astsubaylara ne oldu ne zaman verilecek

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır . Tasarım İhsan GÜNEŞ