23 Yorumlar

 1. İsmail Uçar

  Derecemiz 2 /2 si ek göstergemiz ise 3000 dir bütün 3000 olan ek göstergeler 3600 oluyorda bizim günahımız ne burada haksızlık yapılmıyormu.

  Yanıt
 2. Mehmet ÖREN

  1/4 ünün karşılığı ek göstergesi 4800 olmalı tüm lisans mezunu Astsubaylara.Ayrıca tazminatlarda eğitim durumu gözetilmelidir.Bu doğrultuda çalışma yapılırsa sonuç alınabilir

  Yanıt
 3. Mehmet Emin ÜSTÜNER

  Yönetimin teklifleri olumlu.Diğer memurların 3000 olan ek göstergeleri 3600 olacak ise,Astsubayların da 2.derecedeki 3000 olan ek göstergelerinin 3600 yapılması gerekmezmi.Memurlar arasındaki maaş dengesinin korunması gerekmezmi?Bu konu önemli.Lütfen atlamayalım.

  Yanıt
  1. Koray

   Değerli meslektaşım 3600 ek gösterge yükseköğrenim bitiren personele verilmektedir.

   Yanıt
   1. İsmail Uçar

    Emekli Astsubayların hepsi yüksek öğrenim mezunumudur

    Yanıt
    1. fazil

     Sn. UÇAR, 2003 yılından itibaren Astsubaylar Ön Lisans (Meslek Yüksek Okulu) mezunu olarak göreve başlamaktadırlar. Daha önceki yıllarda mezun olan Astsubaylarımızın çok büyük kısmı kendi imkanları ile üniversite bitirmiştir.

     Yanıt
     1. İsmail Uçar

      Sayın Fazıl bey bizde üniversite bitiremiyenlerin arasındayız 3600 ek göstergeyi üniversite mezunu olmayanlarda aldı. (Birinci dereceye geçtiği için). Biz ikinci derece olduğumuz için ek göstergemiz 3000 dir. Polis emeklilerininde ve öğretmen emeklilerininde 3000 fakat biz bu düzenlemeden yararlanamazsak yazık olur

  2. Ertan YAKANER

   Ben 2/3 oldum ek göstergem 3000.
   Çok çeşit emeklilerin ek göstergesi 3600 e çıkarılırken bizim günahımız ne. BÖYLE ADALET OLUR MU? Bu bal gibi bir ayırım algısı oluşturdu. Bizede aynı haklar verilmeli hemde acilen.İyi günler diliyorum.

   Yanıt
  3. Ertan YAKANER

   LÜTFEN BİR AN ÖNCE ÇÖZÜME ULAŞSIN.

   Yanıt
 4. Mehmet TUNCER

  Çok değerli Arkadaşlarım; Sizlerin bu duygu düşünce ve ifadeleriniz bizlerin malumu. Bizler yönetim olarak tüm sorunlarımızı Kanun Tasarısı şeklinde hazırladık. Yetkili kurum, kuruluş ve ilgili herkesle paylaşarak takibini yapmaktayız. Sizlerden ricamız sitemizi günlük takip etmek yakında çıkacak olan TEMAD dergimizi temin ederek de faaliyetlerimiz hakkında daha doğru bilgilerle haberdar olabilirsiniz.

  TEMAD GENEL SEKRETERİ

  Yanıt
  1. Hasan Hüseyin Menguasan

   Sayin temafd gn sekreteri iyi aksamlar
   1990 seneside cıkan418 sayılı khk ile devlet memurları kalkınmada 1.dereceoncelikli illerde 2 yıl calısma ile fazladan bir kademe alıyorlar su anda devam ediyor asb lar bunu almayor neden denince siz devlet memuru degilsiniz diyorlar jandarma asb lari 657 sayılı dmk nunda EK25.072016.TARIH 668/22madde) soz konusu kanunun 8. maddesinde jgnk kadrolarinda gorev yapan sb asb
   Uzm j devlet memuru sayılmıstir yani bugune kadar ogretmen. polis yani butun memurlar bizden 5 kademe onden gitmekteler halbuki biz onlardandaha zor sartlarda o bolgede calistik mesala ben o bolgede 10 yil calistim 5 kademe eder 84 lu asb ım 2/2 kademsindeyim calisanlar alirsa bizede verirler ilgikenirseniz sevinirim selamlar

   Yanıt
 5. İsmail Ayhan

  Olumlu bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Yalnız bu konuyu milletvekili adayından öte grup başkanvekilleri Başbakan yardımcıları ile görüşülmesinin sürecin hızlanması açısından önemli olduğunu düşünmekteyim. Çalışmalarınız kısa sürede sonuca ulaşması dileğiyle.

  Yanıt
 6. Gökhan

  Allah razı olsun. Emekleriniz için çok Teşekkürler. Allah yolunu açık etsin. İnşallah

  Yanıt
 7. tuncay kabacı

  arkadaşlar şunu biliyor olmanız lazım tayyip erdoğanla görüşmeniz ve haklarımızı kabul ettirmeniz lazım milletvekili adayı yada tuğrul türkeşin bir faydasının olacağını sanmıyorum kolay gelsin

  Yanıt
 8. Yılmaz Koda

  Sayın başkanın göreve geldiği günden beri, yaptığı girişimler ve görüşmeler takdire şayandır. Sayın başkana ve emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim, Allah Razı olsun.
  Yapılan tüm bu çalışmaların ürününü aldığımızda o zaman gayretlerimiz yerini bulmuş olacaktır. Sizinde bildiğiniz gibi seçim dönemindeyiz ve vaatler arka arkaya geliyor, öğretmene, emeklilere ikramiye, polislere ek gösterge vs. Ama bizlerin adı pek geçmiyor. (daha önceki seçimde de söz vermişlerdi sonucunda bir şey çıkmadı, o nedenle simdi seslendirseler daha mı iyi olur açıkçası biraz kararsız kaldım) Hepimizin bildiği gibi biz Astsubaylar yüksek okul bitiriyoruz 1 derecenin 4 kademesine yükseliyoruz ama içi boş bunların yanında sizlerinde yukarıda belirttiği hususlar;
  Her şeye rağmen sizlerin gayretleri bizi mutlu ediyor, geleceği daha ümitle bakmamızı sağlıyor, yeter ki mücadeleyi bırakmayalım.
  Saygılarımla.

  Yanıt
 9. Ahmet

  18 yaş altı sınıf okulu davaları ve Ankara 11.Bim mağdurları konusu iletilmelidir. SGK tarafından iptal edilen Astsubay emeklilikleri gündeme getirilmelidir.

  Yanıt
 10. MEHMET

  TEMAD BAŞKANININ SORUNLARI ETKİLİ VE GÜZEL BİR ÜSLÜPLA ANLATIMINDAN SONRA KİŞİSEL SORU VE CEVABA GEÇİLDİ..MİLLET VEKİLİ SECİLİRSEM MECLİSTE KAPIM ASSUBAYLARA HER ZAMAN ACIK OLACAGINI.SORUNLARINIZLA İLGİLENECEGİNİ SÖYLEYEN MV.ADAYI SN.BARIŞ AYDINA TESEKKURLER BASARILAR TEMENNİ EDİYORUZ…………………………..

  Yanıt
 11. nuri

  4800 gösterge için hangi parti samimiyse onunla yürüyelim başkanım

  Yanıt
 12. Ceyhun Özdikmen

  Seçime sayılı günler kalmış iken zamanın Başbakanı tarafından Assubaylara vaad edilen ama verilmeyen hakların verileceğine dair ciddi kuşkularım söz konusu.Temad’ın bu konuda ki çalışmalarını, seçimlere çok az kalmışken kazancımızın ne veya neler olacağını merak ediyorum.Seçim beyannamesini açıklayan mevcut iktidarın bizlerden bahsetmemesi,üvey evlat muamelesi oldukça manidar.

  Yanıt
 13. Ertan YAKANERER

  Sayın Cumhur başkanımızın medya organlarından bildirdiği 1,5 milyon emekli öğretmen polis hemşire din görevlileri ve bazı idarecilere 3000 olan ek göstergelerinin 3600 e çıkarılacağı ve maaşlarının 3.000 lira olacağı mücdesi verilmiştir. Ben emekli Tnk.Kd .Bşçvş.um ve ek göstergem 3.000 olup maaşımda: 2366 küsur türk lirasıdır. Bizim bu durumla ilgili bulunduğumuz nokta ne durumdadır. Bilgilendirirseniz memnun olurum. Emekli tank kd. Bşçvş. Ertan YAKANER 1962 / sv-16. Teşekkür ediyorum. Selam ve saygılarımla.

  Yanıt
 14. ASTSUBAY

  Astsubaylara 9/2 olmalı. Aslında tam zamanı iktidardan istemenin

  Yanıt
 15. Osman BEREKET

  Bu vb. görüşmelerin bu süreçte ivedilikle devam etmesi sonuçlanması camiamızın büyük beklentisidir. Bu beklentinin bir an önce sonuçlanması hayırlara vesile olacaktır. Bunun için çalışan ve katkı sağlayan herkese başarıları dilerim.

  Yanıt
 16. Onur

  Baskanim, secim oncesinde hakrimizin resmilesmesi gerekmektedir. Bu surecte gayretlerinzin devami ve istenilen sonuclara ulasmasini bekliyoruz.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©