2 Yorumlar

 1. Oğuzhan

  Cihan Bey askeri mevzuata hakim olup yıllardır verdigim hukuki mücadeleye yardımcı oldugunuz için çok teşekkür ederim.
  Saygılar

  Yanıt
 2. ALİ

  926 SAYILI PERSONEL KANUNUNUN GEÇİCİ MADDE 47’nin;

  b) Yedinci hizmet yılını tamamlamış ve on dördüncü hizmet yılını bitirmemiş olan bu Kanun kapsamında istihdam edilen astsubaylardan müracaat edilen yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla 40 yaşını bitirmemiş olanlara, 109 uncu maddedeki diğer şartları taşımaları kaydıyla, yapılacak ilk iki astsubaylıktan subaylığa geçiş sınavına,

  GİRMESİNE İZİN VEREN GEÇİCİ MADDEYE GÖRE 2013 YILI MEZUNU ASTSUBAYLAR OLARAK SINAVA GİREMEDİK.BAŞVURU YAPTIĞIMIZDA SINAVA MÜRACATA RED CEVABI ALDIK.

  SEBEBİ İSE GEÇİCİ MADDENİN BAŞINDA YAZAN “Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte,”İBARESİ OLDU.

  2013 YILI MEZUNU ASTSUBAYLAR MADDENİN YÜRÜRLÜĞE GİRDİĞİ 23 TEMMUZ TARİHİNDE YEDİNCİ HİZMET YILINI TAMAMLAMAMIŞ(OLUMSUZ) OLDUĞUNDAN SINAVA ALINMADILAR.

  109.MADDEYE GÖRE DE ;

  “Subaylık için sınava müracaat tarihinde en az kıdemli çavuş rütbesinde ve astsubay olarak dördüncü hizmet yılını tamamlamış, yedinci hizmet yılını bitirmemiş olmak”

  ŞARTI ARANDIĞI İÇİN VE SINAV TARİHİNDE 2013 MEZUNU ASTSUBAYLAR YEDİNCİ HİZMET YILINI TAMAMLADIĞINDAN BU MADDEYE GÖRE DE SINAVA BAŞVURUMUZ ALINMADI.

  SONUÇ OLARAK;
  BAHSE KONU 926 SAYILI TÜRK SİLÂHLI KUVVETLERİ PERSONEL KANUNU’NA EKLENEN EK MADDE 47 SEBEBİYLE 2006 YILI VE 2014 YILLARI ARASI NASBEDİLEN ASTSUBAYLARDAN SADECE 2013 YILI MEZUNLARI SINAVA ALINMADI.

  SİZ DEĞERLİ TEMAD ÇALIŞANLARININ BU KONUDA 2013 MEZUNU ASTSUBAYLARA YARDIMCI OLACAKLARINI VE GEÇİCİ MADDEDE YAPILAN BU YANLIŞLIĞI DÜZELTECEKLERİNE İNANIYORUM.

  TEŞEKKÜRLER.İYİ ÇALIŞMALAR.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©