24 Yorumlar

 1. Kemal

  Sayın Osman AKÇAN 2/3 ünden 4200 tl maaş almaktayım.1/1 e düşebilecekmiyim eğer düşersem maaşımda bugün itibarı ile artış nekadar olur.

  Yanıt
 2. Ali BOĞATU

  2 /2 de bekleyen Emekli Astsb lara bir kademe verilirse 2/3 oluyor hiç bir suretle 1. dereceye inemiyor hiç bir faydası yok.

  Yanıt
 3. Mehmet Akıncı

  Bu 9/2 meselesi hâlâ çözülemedi..yıl geçti..yıllar geçmeden çözülsün artık.ben 2/3 deyim.yüksekokul mezunuyum..önson düzenlemede bize çok büyük bir haksızlık yapıldı..lise mezunlarına 1 derece verdiler.birinci dereceye düştüler.bize 2 kademe verildi..biz kaldık 2/3 ünde..bu nasıl bir adalettir..kim bu düzenlemeleri yapıyor.yazık..çok üzgünüm..

  Yanıt
 4. Ibrahim

  Acilen Sn. Cumhurbaskanin ozel kalemindwn randevu alinip konu uslubunca hatirlatilmali…100 gunluk planda yada herhangi bir torba kanun tasarisina eklenmelidir. Saygilar.

  Yanıt
 5. Serkan

  Bir çok emekli arkadaşın içinden çıkamadığı durum şu. Sadece MYO ve Lisans mezunları mı bu yasadan yararlanacak? Lise mezunu olan emekliler örneğin 2/3 ise 1/1’i olabilecek mi?

  Yanıt
  1. fazil

   Sn. Serkan Bey, kademe ilerleme yasası çıktığında eğitim durumuna bakılmadan kademe ilerlemesinden yararlanılacak..

   Yanıt
   1. Özgür

    Yapılacak düzenleme sadece 2 yıllık ve 4 yıllıkları kapsıyor görünüyor lise mezunlarından bahsedilmiyor

    Yanıt
    1. fazil

     Sn. Özgür Bey, kademe ilerlemesi lise mezunlarını da kapsayacak şekilde çalışmalar yapılıyor

     Yanıt
 6. Abdullah Şahin

  Sayın Cumhurbaşkanımızın Astsubayların başlangıç derecesinin 9/2 olarak düzelteceği konusunda vermiş olduğu müjde üzerinden aylar geçti. Diğer memurlar ile ilgili olarak verilen 3600 ek gösterge çalışmaları başlamasına rağmen bizimle ilgili hiçbir gelişme yoktur. Fakülte mezunu bir Astsubay olarak intibak yasasında büyük bir haksızlığa uğradım ve halen 2/3 den emekli maaşı almaktayız. Artık 9/2 i duzenledinlerde yıllardan sonra bizde 1 inci dereceye duselim. Şuan maddi zararın yaklaşık 35.000 TL dir. Lütfen biraz daha hızlandırır yoksa ülkemde herşeyin unutulduğu gibi bu konuda unutulacak başka bir seçime kadar.

  Yanıt
  1. Hasan ozmen

   Bende sizinle ayni durumdayim herseyi cozen sayin erdogan bu konu ile ilgili kayseride soz verdigi halde halabir cozum getirmedi neyapalim beklemedeyiz hayirlisi olsun

   Yanıt
 7. Ersen Gürpınar

  Sn.Şahin yapılan intibaklarla tüm assubaylar MYO mezunu olarak 9/1 den lisans mezunları 9/3 kademeden göreve başlatılmıştır Oysa görev koşulları ve sorumlulukları assubaylarla kıyaslanamıyacak memurlar bir üst kademeden göreve başlatılıyor bu konudaki çalışma tamamlanınca MYO mezunları 9/2 lisans mezunları 8/1 den göreve başlıyacaktır durumunuzu buna göre değerlendirmelisiniz

  Yanıt
 8. Ersen Gürpınar

  Bazı arkadaşlarımız 9/2 ve 8/1 in birinci dereceye yükselecekler dışında ekonomik getirisinin az olduğunu düşünerek önemsemiyorlar Bir üniforması kefen olup bir emirle ölüme gönderilen assubayı klimalı ofisteki memurdan değersiz görüp alt kademeden göreve başlatan önyargı değişmez ise assubaylara tazminat dahil hiçbir hak verilmez Kaldıki hiçbir assubay mahalle bekçisi,polis ziraat ev ekonomisti meclis tutanak katibinden değersiz görülerek oluşturulan psikolojik baskıya kabul edemez TEMAD yönetimine başarılar diliyorum

  Yanıt
 9. TC.EROL ÇAĞDAŞ

  subay …assubay.. emekli maaşı bağlanma oranlarındaki adaletsizliğin ortadan kalkması öncelığımız olmalı..

  Yanıt
 10. Yunus polat

  Temad ailesine Çalışmaları ve gayreti için teşekkür ediyorum 9/2 d/k ilerlemesi ne zaman olur

  Yanıt
 11. SUAT AKSU

  ÇALIŞAN VE EMEKLİ ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARINDA YAPILAN VE YAPILMASI PLANLANAN TÜM ÇALIŞMALAR İÇİN ÖNCELİKLİ OLARAK TEŞEKKÜR ETMEK İSTİYORUM.
  YAPILAN ÇALIŞMALAR ELBETTEKİ BİR ÇOK PERSONELİN FAYDASINA OLMUŞTUR, ESAS SORUN BENCE EMEKLİ MAAŞI BAĞLANMA ORANLARINDADIR. SUBAY VE ASTSUBAYLARIN EMEKLİ MAAŞI BAĞLANMA ORANLARI ARASINDAKİ ADALETSİZLİĞİN GİDERİLMESİ YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARA HIZ VERİLMESİ BİRÇOK SORUNU ORTADAN KALDIRACAKTIR.

  Yanıt
 12. Muharrem ŞAHİN

  Muharrem ŞAHİN E.Ast.Sb. yım 4/2 dereceden adi malülen emekli maaşı almaktayım. Bizler meslege başlangıç derecemiz 10/1 idi yeni mezun arkadaşlar 9/2 inci dereceden başladığına göre bu fark siz yetkililer tarafından Hükümetimize bildirmenizi saygılarımla…

  Yanıt
  1. Osman AKCAN TEMAD Genel Başkan Yardımcısı

   Sn. Muharrem Şahin, TEMAD Genel Merkezi ve bulunduğunuz yere en yakın Şubemizin internet sayfasını takip etme imkanınız varsa O nu yapın. Yok ise en yakın Şubemize giderek doğru ve net bilgiyi edinin lütfen. Saygılarımızla.

   Yanıt
 13. Ahmet BALALAN

  Temad Genel Merkezi Yönetimi tahmin edemediğimiz başarılara imza atıyorlar. Çok kısa sürede 9/2’si ve tazminatlar konusunda çok mesafe katettiler. Genel Başkanımızı ve Yönetimdeki arkadaşlarımızı kutluyor ve başarılar diliyorum. Bizler biraz sabırlı olabilirsek Genel Başkanımız Sayın Hamza Dürgen ve Yönetimdeki arkadaşlarımızın neler yaptığını ilerleyen zaman içinde göreceğiz. Daha büyük başarılara imza atılması için destek olmalıyız. Yersiz ve kasti olarak yapılan eleştiriler Camiamıza alınacak haklar konusunda ancak zaman kaybettirir. Kurumlarlarla kavga ederek hiçbir hakkımızın alınamadığını geçen zaman içinde gördük ve şahit olduk. Onun için Bizlere bu hakları verecek makamlarla kavgalı olmanın bir anlamı yok. Camiamıza ait olan bazı sosyal medya sayfalarında Genel merkez yönetimine yapılan çirkin ithamları üzülerek takip ediyorum ve Camiamıza bu ithamlarla zarar verenleri kınıyorum. Camiamıza bazı hakları kazandırabilmek için bu makamlarla yakınlaşmış ve mesafe katetmiş arkadaşlarımıza bazı çirkin yakıştımalar bizim zümremize yakışmıyor kanaatindeyim.

  Yanıt
  1. Avni İyigüngör

   Ahmet Balalan kardeşim, iletinizi dikkatle okudum. maksadı camiamıza yakışır bir şekilde bağlamışsınız, altına ben de imza atarım. Ancak yaklaşık dört sene önce, en yetkili ağız, askerlerimizle birlikte, bir iftar sofrasında müjde ile başlayıp, hayırlı olsun diye bitirdiği bir haberin, aradan bunca yıl geçmesine rağmen arkasında durmaması, aldatıldığımızın bir şekli olmuyor mu. Kimseden hakkımız olmayan bir şey istemiyoruz. Haklısınız deniliyor, hakkımız verilmiyor. Buna Temad Genel Başkanı kardeşimiz ne yapsın. Çözüm için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bir teşekkürü çok görmeyelim, LÜTFEN.

   Yanıt
 14. Hıdır DEVECİ

  Emekli Astsb.Kd.Bçvş.lar ne istiyor.2 derece 1,2,3 kademelerde bulunan 3000 ek göstergeli Emekli Astsubay Kıdemli Başçavuşlar 1 derece ve 3600 ek göstergeyi istiyorlar. Tazminatlar ve başlangıç derecesi 9/2 ve 8/1 olması tabi ki de istenen taleplerdendir. Hayırlısı bakalım ne derece bu işler çözülecek,meslektaşlarımız Temad’a rağmen gelişmeleri şahsi olarak da takip etmektedirler.

  Yanıt
 15. Ömer

  Öncelikle elde edilen tüm kazanımlar meslektaşlarımıza hayırlı olsun. Bu kazanımlarda hizmeti geçenlerden Allah razı olsun.
  Tüm meslektaşlarımızı ilglendiren(çalışan-emekli asb.) tazminat ve emekli maaş farkı konusunun üzerinde durulması önem arz etmektedir diye düşünüyorum.

  Yanıt
 16. Ülkü Işın

  Herşey için teşekkürler yalnız benim bir sorum var. Annem ve ben babamdan maaş alıyoruz.Babam (1955 li) şu anda 1/1 nde biz kademe artışından ne kadar maaş farkı olur.Cevap için teşekkür ederim

  Yanıt
 17. Osman BEREKET

  Emeği geçen her kese teşekkür ederim. Bir eksikliğin giderilmesi, bir yanlışın düzeltilmesi ve bir kısım meslktaşın ek 3600 göstergeye kavuşmaları, büyük bir başarıdır. 1/4 ncü dereceye çıkacak bir hak sahibinin maaşında ise ancak 5-6 TL. Bir artış olacak. Bu derecenin karşılığı 4800 vb. ek gösterge verilmedikçe içi boştur. Temel amacımız tüm meslektaşlarımızın düşük yaşam seviyesinin yükseltilmesi olmalıdır. Bunun da yolu TAZMİNATLARDA verilmesinde veya maaşa %25-30 zam yapmada geçiyor. 1/1’e düşecek arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun.

  Yanıt
  1. Semih

   Birer derece verilecekti emekli astsubaylara ne oldu ne zaman verilecek

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©