43 Yorumlar

 1. YUSUF YÜRÜK EM BŞ ÇVŞ

  EN GÜZELİ HERKESİN EMEKLİ OLMADAN ÖNCE ALINAN MAAŞININ % 7O VEYA %8O NİN VERİLMASİ DURUMUNDA PROBLEMLERİN ÇÖZÜLECEĞİ KANISINDAYIM

  Yanıt
 2. Yıldırım

  9/2 konusu çok önemli bir eşiktir bunu başardığımızda diğer haklarımızı da alırız

  Yanıt
 3. ihsan ulugay

  Allah kolaylıklar versin.sicil affı ve resen emeklilere iade-i itibar bekliyoruz.binlerce resen emekli,özlük haklarına kavuştuğunda,derneğimize maddi-manevi katkıda bulunmak için can atacaktır.

  Yanıt
 4. Turgay ÖZDEMİR

  Sayın Başkan ve yönetimdeki arkadaşlarımıza teşekkür eder başarılarının devamını dilerim. Sizlerden mesleğe sağlam raporu alarak başlayan sonra çalışma şartları stres v.s nedenlerle sağlığı bozularak Adi malül olarak emekli olmak zorunda kalan meslektaşlarımızın vazife malülü sayılması ve doğuda geçen 2 yıl görev için 1 kademe verilmesi için çabalarınızı ve gayretlerinizi bekliyoruz.Saygılar.

  Yanıt
 5. Osman

  Her şeyden önce bu durumun kazanımlarımız adına çok olumlu olduğunu düşünüyor ve bu kazanımın diğer kazanımlarımız için temel taşı niteliğinde olmasını umuyor ve emeği geçen sizlere teşekkür ediyorum. Umarım “Tazminat, 1/4 de iken halihazırda 1/1 den maaş bağlanması ve 4800 gösterge” konuları da ivedilikle çözüm bulur. Zira en büyük iyileştirmeyi, elde edeceğimiz bu kazanımlarla elde edeceğiz. Yeni yönetimin kavga yerine diyalog, ve diğer iletişim yollarını benimsemiş olmasını görmek, akıllı strateji ve politikaları yürürlüğe koyacakları düşüncesini de kuvvetlendiriyor.

  Yanıt
 6. Adi malul

  Sayın başkanım öncelikle görevinizde başarılar dilerim. Adi malul olarak emekli edilmiş kardeşleriniz için de çalışma yapmanızı dilerim.

  Yanıt
 7. sedat orak

  temed’a ve kbaşkanımıza çooook tşk. başka müjdeli haberler de bekliyoruz. Başarılar saygılar…

  Yanıt
 8. Mehmet belkaya

  Emekleriniz için teşekkürler bu işlemler ne zaman yasal nitelik alacak seçim öncesi sonrarakımı olacak konuyu hakkında kesin bilgilendirme yapılacakmi saygilar

  Yanıt
 9. Mehmet belkaya

  Yapmış oldunuz hizmetlerden dolayi Teşekkür ederiz kararname nezaman yürürlüğe girecek bu konu bir açıklama yapılacaktır sabırla iyi haberler bekliyorum saygilar

  Yanıt
 10. Fatih ULUSOY

  Emeği geçen tüm herkesten ALLAH razı olsun.Birde biz adi malüllerin durumuna el atılsa sonuçta hepimiz mesleğe girerken tam teşekküllü askeri hastanelerden sağlam raporu alarak girdik ve isteyerek hastalanmadık ve çoğumuz zorunlu olarak düşük rütbelerde emekli edildik.Bizleri vazife malülu yapılması ve doğuda geçen sürelerimizi diğer devlet memurlarındaki gibi her iki yıla 1 yan kademe verilmesini arz ediyoruz.

  Yanıt
 11. Metin ÖZ

  Olay budur
  Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

  Sayın Başkanım,
  18 yaş altı okulda geçen sürelerle ilgili güzel haberlerinizi bekliyoruz…..

  Yanıt
 12. Yılmaz GENÇ

  2/3 ünde olup MYO undan mezun olmayanlar bu kademe ilerlemesinden faydalanabilecek mi? Camia adına büyük bir sorunu hallettiniz.TEMAD’ın tüm yöneticilerini kutlar çalışmalarında başarılar dilerim.

  Yanıt
 13. Bilal DUMLUPINAR

  Sayın başkan ve yönetim kurulu üyelerine, özverili çalışmalarından ve başarılarından dolayı teşekkür ediyorum.Özlük hakları ile ilgili olan projelerden eften-püften ceza alıpta devre kaybı olanlar için sicil affı hiç gündeme gelmiyor veya haberimiz olmuyor.Sicil affı(Terör ve yüz kızartıcı suçlar hariç)konusundada çabalarınızı ve gayretlerinizi bekler, başarılar diler,saygılar sunarım.

  Yanıt
 14. İBRAHİM KAPÇAK

  İdeolojik saplantılara takılmayıp, enerjilerini Astsubayların sorunları ile ilgili başarılı çalışmalarda harcadıkları için, Sayın Başkanımıza ve ekibine teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

  Yanıt
 15. celal tekbıyık

  Mücadele ve netice,mükemmel…kardeşlerim adına teşekkürler…

  Yanıt
 16. Ali BOĞATU

  Temad Başkanı ve tüm yönetimini Bu başarısından dolayı kutluyorum. Tazminatlar konusunuda aktif mücadelelerinin yaptıkları ve bunuda başaracaklarına inancım tamdır.
  Evet Temad yönetimi bu tür hakları almada mantıklı ve makul bir yaklaşımla aynı zamanda öncelik sırasınıda bilerek yapmaktadır.
  Ancak hükümetin söz verdiği Astsb ların Başlangıç derecelerini 24 Haziran 2018 seçimlerinden önce hayata geçirmesi kendi açılarındanda çok önem arz etmektedir. Bu Kanun Hükmünde Kararname ilede yapılabilinir.

  Yanıt
 17. Şeref Bozbulut

  78 mezunuyum. Ön lisans ile sadece 1 kademe aldım. Emekli olduktan sonra devam mecburiyeti olan fakülteyi bitirebildim. Şu anda 2-2’den maaş alıyorum. Bu düzenlemede bende istifade edebilecek miyim? Bilgi verirseniz memnun olurum.

  Yanıt
 18. Kemal

  1/1 oldu devamını bekleriz?

  Yanıt
 19. ekrem arslan

  Başkanımızın şahsında tüm TEMAD emekçilerine Başarılı çalışmalarından dolayı en içten dileklerimle teşekkür ediyorum.İyi zamanlama,iyi çalışma. Diğer sorunlarımızın başında Temsil tazminatının verilmesi konusu ile Ohal bölgesinde çalışan devlet memurlarına verilen ve yalnızca TSK mensuplarına verilmeyen 2 yıllık hizmete 1 yıl kıdem verilmesi ile 1/4 ü olan Subay Kardeşlerimize verilen 4800 EK Göstergenin verilmesi hususundaki çalışmaların doğru zamanlama ile aktarılmasının sağlanması en öncelikli isteğimizdir.Üyelerin beklentisi bitmez diyeceksiniz belki ama hakikaten ilkokul mezunu işçi statüsündeki çalışanlar bile 3000-3500 emekli maaşından bahis ediyorlarsa gelin düşman karşısında zor koşullarda çalışan,çalışma astlık üstlük ve disiplin kuralları dedikleri iş ilişkisi,çağ dışı üstten bakılan zümre olarak, olmamız gerekenin çok altında ,yaşam standartları düşürülmüş,kenara itilmiş hatta unutulmuştuk. Sağ olun başkanım nihayet hatırlattınız.

  Yanıt
  1. Osman AKCAN TEMAD Genel Başkan Yardımcısı

   Sayın Ekrem ARSLAN ilginiz ve bilgi paylaşımınız için teşekkür ederiz.Bahsettiğiniz konular üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Gelişmeler hakkında bilgilendirileceksiniz. İyi günler.

   Yanıt
 20. Gokhan Hız

  Görev Tazminatı konusundada gelişme bekliyoruz. Emeğinize sağlık. Tüm camiamız adına teşekkür ederim.

  Yanıt
 21. Fahri GÜLER

  Sayın başkan ve arkadaşlarına selamlar.Çalışmalarınız ümit veriyor,tebrik ederim.Sayın başkan verildiği söylenen derece kademe ilerlemesinin okula başlamada 9.2.
  8.1olması iyi bir gelişme.Bu minvalde 1. 4.de emekli personele yansıması olacakmı hiç bir bilgimiz yok ,bilgilendirirseniz teşekkürler.

  Yanıt
  1. Osman AKCAN TEMAD Gn. Bşk. Yrd.

   Sayın Fahri GÜLER ilginiz için teşekkür ederiz. 1 kademe verilmesi ile ilgili tedaylı bilgi kısa sürede üyelerimize duyurulacaktır.

   Yanıt
   1. İbrahim PAŞA

    Uzun zamandır bekliyoruz 2.ve3. derecede ki emekliler olarak..9-2 bize de yansıyacak..emeği geçenlere teşekkürler..

    Yanıt
 22. Yusuf Karakoyun

  Olumlu bir gelişme,emeği geçenlere teşekkür ederiz ancak,bu derecelerle ilgili gerçekleşecek kazanım emekli assubayların cüzi miktarına fayda sağlayacaktır,aslolan tazminatlardır.Seçim süreci bitmeden bu günlerde bu konu mutlaka çözülmelidir,aksi takdirde böyle bir süreci yakalamak çoook uzak olacaktır.

  Yanıt
 23. Muhammet AVCI

  Genel başkanım tazminatın alınması şart olmazsa olmaz 3600 ü diğer herkese verirken bize neden 4800 ü yada tazminatı çok görüyorlar.bizim mutlaka daha çok anlatmamız lazım diğerleri benimle aynı emekli maaşını alacaksa ben neden yıllarca dağlarda zor şartlarda çalıştım bir yanlışlık var.

  Yanıt
  1. İbrahim PAŞA

   Çoğu arayan bazen azı da bulamaz.Allahbereket versin diyelim

   Yanıt
 24. AhmetKorkmaz

  Inşallah seçimden önce çıkar seçim sonrasına kalırsa bir sonraki seçime kalır

  Yanıt
 25. brhmps@hotmail.com

  Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler…9-2 sini almak büyük başarı…Devlet büyüklerimize de hürmet ve teşekkürler…

  Yanıt
 26. ismail solmaz

  Öncelik iyice düşmüş olan emekli maaşları değil miydi?Derneğin emekli derneği olduğu unutuldu mu?

  Yanıt
 27. Ekrem

  Sayın başkanım öncelikle çabalarınız için ancak bizim birinci önceliğimiz tazminat lar olmalı saygılarımla

  Yanıt
 28. Halil Sekkin

  Sayın Başkanım gayretleriniz için çok teşekkürler.

  Yanıt
 29. Abidin

  Astsubaylara analarının ak sütü gibi helal olan D/K düzenlemesine katkı sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu düzenlemenin planlanması aşamasında 9/2 ve 8/1 kademelerinin karşılığı olan ek göstergelerininde personel kanununda yapılacak değişiklikle 4400-4800 aralığına yükseltilmesi için gerekli çalışmalar ve müraacatların vakit geçirilmeden yapılmasının uygun olacağını değerlendiriyorum. Saygılarımla

  Yanıt
 30. Mahmut Yurdakul

  Ben 2/3 den maaş alan yüksekokul mezunu emekli Kd.Bcsv olarak emeği geçenlere teşekkür ederim

  Yanıt
 31. Sedat

  Yüksekokul okumadan emekli olan asb.ların durumu ne olacak.intibakları yapılıp myo statüsündemi sayılacak.açıklarsanız sevinirim.iyi çalışmalar

  Yanıt
 32. mehmet çimen

  şahsım adına tüm emeği geçenlere teşekkür ederim en çok madur olanlardan biri olarak 2 yıllık yüksek okulu bitirdim.daha önceki kanuna göre 2 yı verdiler 2/3 drecede kalmıştım şimdi bu maduriyet kalkmış olacak inşallah 1/1 ne geçicez çok memnun oldum yeniden emeği geçenlere teşekkür eder faydalanacak arkadaşlara hayırlı olmasını dilerim.

  Yanıt
 33. Muammer Okumuş

  Derece düzenlemesinin emeklilere ne faydası olacak ki ? Emekli ve muvazzaf tüm astsubaylara faydası olacak olan tazminatların öncelikli olarak dile getirilmesi gerekirdi.

  Yanıt
 34. SEDAT ÖZKAN

  SAYIN GENEL BAŞKANIM
  BİZ EMEKLİ ASSUBAYLAR OLARAK BU HABERİ 10 SENEDİR BEKLİYORDUK
  ÇOK ŞÜKÜR GERÇEKLEŞTİ. İŞTE BU KADAR, İŞ BİLENİN KILIÇ KUŞANANIN
  HANGİ MAKAMLA GÖRÜŞECEĞİN VE MERAMINI NASIL ANLATACAĞIN ÇOK ÖNEMLİ. SİZ BU BAŞARIYI YAKALAYARAK TARİHE GEÇTİNİZ.87 Lİ BİR EMEKLİ ASB OLARAK SİZİNLE GURUR DUYUYORUM.
  TABİKİ BU KARARI ALAN SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ,BAŞKOMUTANIMIZA
  MİNNET VE ŞÜKRAN LARIMIZI SUNUYORUZ.SAĞOLSUN VAROLSUN KENDİLERİNDEN ALLAH RAZI OLSUN . ZATIALİLERİNE SAYGI HÜRMET VE SELAMLARIMIZI SUNUYORUM.

  Yanıt
 35. Mehmet Emin ÜSTÜNER

  Bu konuda emek vermiş Eski ve Yeni yönetime teşekkür ediyorum.Cumhurbaşkanımız tarafından Genelkurmay Başkanımızın bulunduğu bir ortamda müjde verildi.Tez zamanda uygulanmasını bekliyoruz.Başkan ve ekibine tekrar teşekkür eder,başarılarının devamını dilerim.Başlanğıç derecemiz 9 ve 2. Kademe müjdesi hayırlı olsun..

  Yanıt
 36. Rüstem Erdoğan

  Rüstem Erdoğan Teşekkür ederiz görev tazminatı yerine görevdeki alınan maaşın yüzde 70 veya 80 neyse teklif edilmeli çünkü başarı tazminatı diğer meslek gruplarına emsal teşkil edeceğinden zor

  Yanıt
 37. ARİF ÖZÇELİK

  Zorları başarıyorsunuz teprikler

  Yanıt
 38. ARİF

  SÜPER SİN BAŞKAN EMEKLERİN İCİN ALLAH SENDEN RAZI OLSUN

  Yanıt
 39. Ahmet ÇOPUR

  Özlük haklarımızla ilgili emek ve çaba gösteren başta Genel Başkanımız Hamza DÜLGER olmak üzere tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder başarılarının devamını dilerim.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©