Genel Başkan

HAMZA DÜRGEN

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı

Hamza DÜRGEN

16 Ocak 1968’de Mersin/Erdemli’de doğdu. Kore gazisi olan babasının adı Ahmet, annesinin adı Müslüme’dir.

Hava Teknik Okullar Komutanlığında başladığı eğitimine, Tuzla Piyade Okulunda devam ederek 1987 yılında Astsubay olarak mezun oldu. Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Standartları Temel Eğitimi aldı.

Lisans Eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümünde, Yüksek lisansını Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.

Kütahya’da Hava Er Eğitim Tugayı, Diyarbakır’da 8. Ana Jet Üs K.lığı, Ankara’da TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lığında görev yaptı. Meslek hayatında çok sayıda Başarı, Takdir ve Ödüller aldı. Üstün Başarı Kıdemine de sahip olan Hamza DÜRGEN, 2009 yılında TBMM Mhf. ve Tör. Tb. K.lığındaki görevinden kendi isteğiyle emekli oldu.

Astsubayların kamuoyunda hak ettiği yere gelebilmesi amacıyla 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, Ankara 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı oldu.

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’ın geliştirilmesi ve toplumla ilişkileri alanlarında çalışmalarını yürütmekte olup, TEMAD 2017 Genel Merkez 15. Olağan Büyük Genel Kurulunda TEMAD Genel Başkanlığına seçildi.

05.12.2021 tarihinde yapılan TEMAD 16. Olağan Büyük Genel Kurulu seçimlerinde güven tazeleyen Hamza DÜRGEN, TEMAD Genel Başkanlığına yeniden seçildi ve halen TEMAD Genel Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

İngilizce bilen DÜRGEN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği

Türkiye Muharip Gaziler Derneği

Türkiye Emekliler Derneği

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©