Genel Başkan

HAMZA DÜRGEN

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı

Babası Kore Gazisi olan Hamza DÜRGEN, 16 Ocak 1968’de Mersin/Erdemli‘de doğmuştur. İlk, Orta ve Lise eğitimini Erdemli‘de tamamlamıştır. 1986 yılında Hava Teknik Okullar Komutanlığına girmiş ve Tuzla Piyade Okul Komutanlığından 1987 yılında Astsubay Çavuş rütbesi ile mezun olmuştur. Müteakiben Kalite Yönetimi ve Kalite Güvencesi Standartları Temel Eğitimi almıştır.

Lisans Eğitimini, Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünde, Yüksek lisans eğitimini, Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır.

Türk Hava Kuvvetlerinde sırasıyla, Kütahya’da Hava Er Eğitim Tugayı, Diyarbakır’da 8. Ana Jet Üs K.lığı, Ankara’da TBMM Mhf. Ve Tör. Tb. K.lığında görev yapmıştır. Meslek  hayatı boyunca çok sayıda başarı, takdir ve ödül almıştır. “Üstün Başarı Kıdemi”ne de sahip olan Hamza DÜRGEN 2009 yılında TBMM Mhf. Ve Tör. Tb. K.lığındaki görevinden kendi isteğiyle emekli olmuştur.

Emekli olduktan sonra Astsubay sorunlarını çeşitli platformlarda gündeme getirmek amacıyla yazılı ve görsel medyada kamuoyunu aydınlatıcı çalışmalar yapmıştır.

Astsubayların kamuoyunda hak ettiği yere gelebilmesi amacıyla 12 Haziran 2011 Genel Seçimlerinde, Ankara 1. Bölge Bağımsız Milletvekili Adayı olmuştur.

Halen, merkezi Ankara’da  bulunan  bir kooperatifin Yönetim  Kurulu  Başkanlığı’nı   yürütmektedir.  Hamza DÜRGEN, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD)’nin geliştirilmesi ve toplumla ilişkileri alanlarında çalışmalarını yürütmekte olup, TEMAD 2017 Genel Merkez 15. Olağan Genel Kurulda TEMAD Genel Başkanlığına Seçilmiştir.

İngilizce bilen DÜRGEN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ÜYESİ OLDUĞU SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği
Türkiye Muharip Gaziler Derneği
Türkiye Emekliler Derneği

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .