54 Yorumlar

 1. Serkan yurdakul

  Seçimlerden hemen önce verildiği söylenen ve sizinde internet sayfasında cumhurbaşkanına teşekkür mesajı yayınladığınız bir kademesi ilerlemesi, üzerinden aylar geçmesine rağmen verilmemiştir. Temad olarak bununla bir girişiminiz var mı? Kademe ilerlemeleri yapılacak mı?

  Yanıt
 2. yüksel

  Görevdeki ve emekli tüm meslektaşlarımız açısından edinilmiş ve edinilecek kazanımlar adına , sayın Genel 2aşkanımız ve ekibine yapmış oldukları başarılı,özverili çalışmaları nedeni ile çok teşekkürier. 9/2 derecesi bir çok meslektaşımızı ve ailesini ekonomik açıdan bir nebze de olsa rahatlatacaktır.Tazminat ve sosyal haklar açısından daha nice kazanımlar elde etmek adına sürecek onurlu mücadelemizi meslektaşlarınız olarak sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. TEMAD Genel merkezi ve bağlı şubelerinin başarılarının artarak devamını dilerim.Saygı ve sevgilerimle.

  Yanıt
 3. ihsan kurt

  Merhaba.malul assubaylar cok zor durumda.ve sagliklari olmadigi için calisamiyorlar.ve malesef cok dusuk maas aliyorlar..lutfen bu konuya el atin. acil cozum bulmak için girişimde bulunun.ihmal etmeyin lütfen.

  Yanıt
 4. Orhan çelik

  Temad başkan ve yönetim kurulu üyelerini gayretlerinden ötürü kutluyorum

  Yanıt
 5. BAHRİ ESEN

  Görevdeki ve emekli tüm meslektaşlarımız açısından edinilmiş ve edinilecek kazanımlar adına , sayın Genel Başkanımız ve ekibine yapmış oldukları başarılı,özverili ve zaman açısından çok isabetli çalışmaları nedeni ile çok teşekkür ederim.9/2 başlangıç derecesi bir çok meslektaşımızı ve ailesini ekonomik açıdan bir nebze de olsa rahatlatacaktır.Tazminat ve sosyal haklar açısından daha nice kazanımlar elde etmek adına sürecek onurlu mücadelemizi meslektaşlarınız olarak sonuna kadar desteklemeye devam edeceğiz. TEMAD Genel merkezi ve bağlı şubelerinin başarılarının artarak devamını dilerim.Saygı ve sevgilerimle.

  Yanıt
 6. cemal

  Görev tazminatları öncelikli konu olmalı diye düşünüyorum..Astsubayların tamamını kapsadığı düşünüldüğünde buna ağırlık verilmelidir.. Şimdi bunu yapamazsak hiç yapamayacağız.. hükümet birçok memur ve emeklisine 3600 ek göstergeyi verirken Astsubaylara da görev tazminatlarını vermeli..

  Yanıt
 7. Hüseyin Güloğlu

  Sayın Genel Başkanımız Hamza Bey ile Çok Kıymetli Ekibini;

  Çok değerleri çalışmalarından dolayı canı gönülden tebrik ediyor, bizlerin sesi olmaya devam etmelerini temenni ediyor, saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

  Yanıt
 8. Tun

  18 yaş altı süreler için dava açtık aralık 2017 itibarıyla emekli edildikten sonra 11.bim. temyiz de aleyhimize karar verdi. Haziran maaşı kesildi süreç iptal edildi. Ağustos 2018 tarihinde normal emeklilik için ugraşacagız ama şimdiye verilen tutarlar geri alınacak. Sonuç emeklilik hakkımız ağzımdan burnumdan geldi. Düşürenler utansın. 5 yıldır çalışma yok.

  Yanıt
 9. Serkan Özdemir

  Sayın Başkan ile Temad’ın faaliyetleri ve girişimleri gerçekten gözle görülür bir şekilde artmaktadır.Hakları arama konusunda sadece kısa bir hatırlatma yapmakta fayda görmekteyim.Öncelikle Astsubayların statüsü nü Devletin resmi olarak ne gördüğü önemli.Şu anda Astsubaylar %90’nı üniversite mezunu.Biz bir polis,imam ve hemşire ve öğretmen ile aynı statüde isek o zaman işimiz zor.Zaten belirten statüler ,3600 konusunda Astsubayları özellikle hedef göstermektedir.1896 yılında kurulan Küçük Zabıt Okulundan mezun olan Astsubay ile yeni mezun mülazım(teğmen) maaşı ve tazminatları aynı ve yakın iken şimdi aramızda uçurumlar var.Devlet ricalinde Astsubayın karşılığı “subay yardımcısı, müdür, amir gibi konumlar ile eşdeğer orta düzey yöneticisi”ibareleri mevcuttur. Dolayısıyla bizim bu statümüze göre bize verilen maaş ve tazminatlar yetersizdir.Bizi polis, imam,hemşire ve öğretmen ile aynı statüde tutmaları haksızlıktır.3600 göstergesini onlara versinler.Biz kimsenin alacaği hakda gözümüz yok.Amma velakin bizlere verilen haklar yetersizdir.Mücadeleye bu sekilde başlar isek , sorunların çözüleceği inancındayım.Sayın başkan ve ekibine başarılar diliyorum.Saygılarımla…

  Yanıt
 10. Bilal DUMLUPINAR

  Sayın başkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim.Benim gibi devre kaybı olanlara yönelik sicil affı konusu çalşmalarınızada öncelik bekliyorum,çalışmalarınızın devamını diler başarılar dilerim.

  Yanıt
 11. Rafet Dzıbe

  Başkanımız ve ekibini kutlarım. Sessiz bir şekilde hedefe odaklanmışlar ve zamanlamasını da düzgün ayarlayarak demiri tavında dövmüşlerdir. Söz değil icraat üreterek başarılı olmuştur. Şahsım adına haklarımızı hakkıyla arayan başkana ve ekibine emekli bir bahriyeli assubay olarak teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim.

  Yanıt
 12. KADİR

  Sayın Başkan Şahsınızda Tüm Yönetimdeki arkadaşaları “TEMAD olarak” gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dalayı tebrik eder başarılar dilerim.

  Yanıt
 13. Ramazan

  Sayın Durgun e ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

  Yanıt
 14. Muzaffer ÖZER

  Sayın Genel Başkanım ve değerli ekibini çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Inşallah görev tazminatları konusunda kısa zamanda sonuç alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

  Yanıt
 15. Halil İbrahim Kurt

  Başkanımız ve ekibini gayretleri için teşekkür ediyorum. İnşallah neticeyi alırlar.

  Yanıt
 16. veysel

  Yönetim kurulu camiamıza yakışan duruşu ile saygınlığımızı tekrar kazandırmıştır.Yolunuz açık olsun.Selam

  Yanıt
 17. Şenol enol Çakmak

  Başlangıç derececi 9/2 müjdesi verildi. Umarım tazminatları da verirler. İşine yarayacak arkadaşlara hayırlı olsun.

  Yanıt
 18. HACI AHMET ÖLMEZ

  Sayın Genel Başkanım, yapmış olduğunuz çalışmaları yakından takip ediyorum. Herkesle kavgalı durumdayken, siz barış tohumları atıyorsunuz. Umarım camiamız hak ettiği yere sizin önderliğinizde gelecektir. Hepinize sonsuz başarılar diliyorum. Kazanan assubaylar olsun.

  Yanıt
 19. Ahmet SERT

  Genel baskanimiz ve ekibini gayretli calismalarindan dolayi kutlar , basarilar ve kolayliklar dilerim..

  Yanıt
 20. Ramazan

  Sayın genel başkanım çalışmalarınızdan ötürü size ve ekibinize teşekkür ediyoruz. Gayret sizden takdir Rabbimden inşallah girişimleriniz olumlu sonuçlanır, camia olarak bizlerde yıllardır verdiğimiz haklı mücadelede mutlu sona ulaşırız.

  Yanıt
 21. Necattin Özyılmaz

  Başkanım gayretleriniz için teşekkürler.İnşallah Sn. Cumhurbaşkanımız bu sefer bu konuya duyarlılık gösterir de beklentilerimiz boşa çıkmaz inşallah.

  Yanıt
 22. Omer faruk sarioglu

  Sayın genel baskanim emeginize sağlık haklarımız elbette HÜKÜMETLERden istenir

  Ömer Faruk sarioglu

  Yanıt
 23. Omer faruk sarioglu

  Sayın genel baskanim emeginize sağlık haklarımız elbette HÜKÜMETLERden istenir

  Yanıt
 24. Osman

  Tebrikler başkanım allah yardımcınız olsun

  Yanıt
 25. Cemil Gedik

  Baskan ve ekıbıne tesekkurler. Insallah duyarlı davranıp.sesımıze cevap verirler. Bu güne kadar çok söz verildi ama icraat yok. İnşallah bu kez yaparlar.

  Yanıt
 26. Durali Sezgin

  Durali Sezgin

  SAYIN TEMAD Başkanım,
  Astsubayların ÖZLÜK HAKLARI ve Sosyal Faaliyetleri Hakkında ÖZVERİLİ çalışmalarından dolayı, sizleri Yönetim ve Organizasyon Ekibimizi Tebrik EDERİM. Sağ olun. Var olun.

  Cumhurbaşkanımız, Ordunun Yükünü taşıyan Asb.Çavuşluğundan Başlayımp mesleğinin en yüksek Rütbesinde dahi şehir yüzü görmeden, mesai mefhumu
  Gözetmeden meslek hayatınca SIRTINDAKİ SIRT ÇANTASI, ELİNDE G3 SİLAHI İLE T.C. nin güvenliği huzuru için dağlarda terörist, eşkiya peşinde koşan, dağların, Vatanın, yurdun bekçisi olan, karakollarda 10~15 mehmetcik ile görev yapan Assubayların Özlük Haklarında iyileştirme yacağına CANI GÖNÜLDEN İNANIYORUZ.

  ÇÜNKÜ Bu güne kadar ASSUBAYLARIN SORUNLARI ZABİTLER TARAFINDAN İLETİLMEYE ÇALIŞILDIĞI İÇİN , ORDUNUN EMEKTAR ASSUBAY ÖZLÜK HAKLARI SORUNLARI CUMHURBAŞKANIMIZA YETERİNCE İLETİLMEMİŞTİR. GÖRÜŞÜNDEYİM.
  Durmak Yok, Yola Devam….

  TEMAD BAŞKANIM BAŞARILAR DİLERİM.

  Yanıt
 27. Gokhan Hız

  Emeğinize sağlık. İnşallah olumlu netice alınır. Camiamıza şimdiden hayırlı olsun.

  Yanıt
  1. Cemil Gedik

   Baskan ve ekıbıne tesekkurler. Insallah duyarlı davranıp.sesımıze cevap verırler. Bu gůne kadar çok söz verildi. Artık inanmak istiyoruz ama bakalım ne olacak.

   Yanıt
 28. Ali Yildiz

  Zamanında yıllık harpokulu mezun subaylar harp okulu 4 yıla çıkınca hemen intibakları yapıldı bizde 1 yılın intibakı halen yapılamıyor bu adalet değil. Tüm astsubay ve emeklileri meslek yüksek okul mezunu sayılarak intibakları yapılmalıdır

  Yanıt
 29. Nurettin BERK

  YÜKSEK OKUL MEZUNU BEKÇİ-POLİS-HİZMETLİ MEMURİYETE 9/2. DERECEDEN BAŞLARKEN BİZ HALA 1 KADEME EKSİĞİZ, BU AŞAĞILAYICI VE ÖTELEYİCİ DURUM NE ZAMAN SONA ERECEK?…GENEL BAŞKANIMIZ ÇOK GAYRETLİ VE ÇOK BEĞENİYORUZ…BU SORUNUMUZU DA HEMEN ÇÖZMELİ…

  Yanıt
 30. Oğuz KARAHAN

  Esvet Bey, 18 yaş mağduru arkadaşlar için yorumda yazılı hususu ana başlık olarak duyurularda yer verirseniz birçok arkadaşın haberi olur kanaatindeyim. Bu konu ile ilginizden dolayı hepinize çok teşekkürler.

  Yanıt
 31. NizamTürkmen

  Olumlu sonuç alınır inşallah

  Yanıt
 32. Nizam Türkmen

  Temada başarılar olumlu olur inşallah

  Yanıt
 33. Kamil uysal

  Allah hak edenin hakkını alıkoymaz bu görüşme hayırlara vesile olur inşallah.

  Yanıt
 34. Abidin CİCEK.

  Baskan ve ekibini candan kutluyorum.Astsubaylarin mucadelesini onurlu bir sekilde yapiyorlar.Rabbim yar ve yardimcilari olsun.ASTSUBAYLAR ORDUMUZUN BEL KEMİGİDİR.

  Yanıt
 35. İsmet Sade

  Çalışma ları nız ve başarılar ınız in devamını dilerim sevgilerimle selamlar.

  Yanıt
 36. Ahmet ÇOPUR

  Başta Temad Genel Başkanımız olmak üzere konu ile ilgili emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Çalışmalarının devamını diliyorum.

  Yanıt
 37. ercan

  merhaba ek göstergeler bize neden verilmedi acaba.

  Yanıt
 38. ozcan

  Baskan ve ekıbıne tesekkurler. Insallah duyarlı davranıp.sesımıze cevap verırler.Allah razı olsun.

  Yanıt
 39. ozcan

  Sorunumuzu bırıncı elden bızzat sayın reıse ıletıldı .Insallah duyarlı davranıp cozerler.herkesten allah razı olsun.

  Yanıt
 40. Özcan YOLCU

  Sayın TEMAD Yönetimi, görev tazminatı konusu önemli, fakat 16 yıldır iletilen konular. Bu saattten sonra çözüm olur mu?! Geç gelen hak kısmen memnun eder. Bakış açısını değiştirmez… Tabiki hak yılmadan aranmalıdır. Başarılar diliyorum.

  Yanıt
 41. Safa DURDAĞIAĞI

  Temada katılımla derneğimizi guclendirmeliyiz. sesini duyuran STK. olmanın yolu budur.

  Yanıt
 42. Ahmet YILDIRIM

  Sayın TEMAD yetkileri sizleri kutluyorum, başarılar diliyorum.

  Yanıt
 43. tuncay kabacı

  bravo tam isabet inşallah sonuçta alınır

  Yanıt
 44. Yalçın ÖZEN

  Sayın Başkanım;
  Herşey için teşekkür eder, diğer çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Saygılarımla.

  Yanıt
 45. Esvet ASLAN

  Ahmet bey bu konu da Genel Başkanımız Sn. Hamza DÜRGEN tarafından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Jülide SARIEROĞLU’na bizzat iletildi. Konu ile ilgili bu gün İl/ilçe Başkanlıklarımıza Genel Merkezimiz tarafından mesaj çekildi. 18 yaş mağduru arkadaşlarımız en yakın TEMAD Şubemize giderek Maaşlarından yapılan kesinti miktarını, T.C. numaralarını ve Emekli Sandığı Numaralarını verirler ise, şubelerimiz bu bilgileri 08 Haziran 2018 tarihine kadar Genel Merkezimize ulaştıracaklardır. Genel Başkanımız başta olmak üzere Avukat Başkan yardımcımız ve Hukuk Komisyon başkanımız bu konuyu sonuçlandırıp mutlaka kamuoyumuz bilgilendireceklerdir. Saygılarımla

  Yanıt
  1. Ahmet

   08 Haziran 2018 günü bir arkadaşımızın emekliliği iptal oldu. Bu hususu arkaşımız sınıf ve harp okulu 18 yaş altı süreleri facebook sitesinden paylaştı. Davası Ankara 11. Bimde görülmeyenlerde sıkıntı yok. Ankara 11.Bim de davası görülenlerin emekliliklerini iptal edecekler gibi gözüküyor. Bilgilerinize. Saygılar.

   Yanıt
 46. Ertan ATICI

  Başkanımızi yürekten kutluyorum. İnşallah Astsubaylarin sorunları çözümlenir inşallah.

  Yanıt
 47. Said

  Teşekkürler. Sayın Davutoğlu nun verdiği sözü de hatırlatmışsınızdır umarım.

  Yanıt
 48. Osman BEREKET

  Hayırlara vesile olur. İnşallah.

  Yanıt
 49. Ahmet

  18 yaş sınıf okulu davalarını ve Ankara 11.Bim mağduriyetlerini , ve SGK’nın iptal ettiği emeklilikleri konusunu ilettiğinizi umut ediyorum.

  Yanıt
 50. Mustafa

  Başkan ve ekibini tebrik ediyorum. Sağ olun var olun.

  Yanıt
 51. Osman ayhan

  Tebrik ederim başkanım işte bu ilk defa sonuca ulaşildi bundan sonrası onlara kalmış tebrikler

  Yanıt
 52. Ali BOĞATU

  İnşallah hayırlı sonuç alınır. Yıllardır çözüm bekleyen E.Astsb ların sorunlarından en az ve en önemli iki konuolan Tazminatlar ve Göreve başlangıç dereceleri çözüme ulaşır.
  Başkanın çalışmalarında başarılar dilerim.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©