9 Yorumlar

 1. Ali Boğatu

  Yeni seçilen TEMAD yönetimine önündeki zorlu mücadelesinde başarılar diliyorum.
  Mantıklı ve makul yaklaşımla Emekli Astsb.ların birikmiş ve nasır tutmuş sorunlarını çözeceklerine yürekten inanmaktayım ve umarım yanılmam.
  En önemli konu olarakta başta başlangıç derecesinin 9/2 olarak hayata geçirilmesidir. Bu madde ile hemen hemen bütün Emekli Astsb.lar 1. dereceye düşeceklerdir.
  Görev ve makam Tazminatı bir sonraki aşamada olması gereken öncelikli konudur. Nedeni ise birinci dereceye düşemeyen E. Astsb lar bu haktan yararlanmayabilir.

  Yanıt
 2. Mehmet Emin Turan

  Sayın Başkanım, bu haber çok iyi, inşallah hayat bulur. Genelkurmay daha önceleri de buna benzer bir sürü vaatler de bulunmuş, fakat Astsubaylar hep oyalamamışlardır.

  Yanıt
 3. Rıfat Başbuğ

  Bu görüşmeler esnasında biz malülen emekli assubayların maaş durumlarıda gündeme getirilmeli.Şuanda en düşük emekli memur maaşı olarak alınmaktadır.

  Yanıt
 4. Ersen Gürpınar

  Diyaloğ olmadan temsiliyet , temsiliyet olmadan da sorun çözülmez daha önceki yönetim kişisel hesaplarla sonlandırdığı diyaloğun yeniden tesisini önemsiyoruz ve inanıyoruz ki haklı taleplerimiz mutlaka çözüme ulaştırılacaktır. Desteğimizle başarılar diliyoruz

  Yanıt
 5. davut toprak

  Girişimler için teşekkürler ancak bizlerin 2003 yılından bu zamana kadar hak kayıpları ne olacak örnegin kendim için maddi kayıp bu yıl itibari ile 350 000 tl dir buna oyak kaybı dahildir. Talepler bu çerçevede yapılmalıdır. Çünki bazı milletvekillerinin geriye dönük haklarını veren devlet eşitlik ilkesi gereği bunu da vermelidir.Bu görüşme umarım iyi geçmiştir sizi anlıyoruz çalışmalar devam ediyor söylemi ile bitmemiştir.Herkese sağlıklı günler dilerim

  Yanıt
 6. malatya temad

  Assubayın onurlu mücadelesi kaldığı yerden devam etmektedir.

  Yanıt
 7. hikmet saraç

  Bu Temad yönetimine şapka çıkartılır..

  Yanıt
 8. tuncer küçük

  Teşekkürler emeğinize sağlık bizler içinde güzel günler gelecek mutlaka

  Yanıt
 9. Alpkaan Alpkaan

  Sayın Başkanım ve Kıymetli yönetim kurulu heyeti , yapmış olduğunuz girişim ve çalışmalardan dolayı birçok Pilot Astsubay arkadaşım adına teşekkür ediyorum.
  Mesleğinde sürekli olarak kendisini yetiştirmiş, Devletine gönülden bağlı olarak halen görevine devam eden, kendi nam ve hesabından 300-350bin tl. arasında harcama yaparak, büyük fedakarlıklarla 3 – 4 yıl süren sınavlar , uçuşlar ve eğitim görerek Uluslararası Hava Taşımacılığı Pilot lisansı (ATPL) alan Astsubaylar, Pilotluk hayalini gerçekleştirmek ve Özel Hava Yollarında Pilot olarak daha iyi imkanlarda ve daha iyi koşullarda çalışmak adına bu kişisel yatırımı yapmışlardı.
  15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrasında, Devletin acil Pilota ihtiyacı olduğu dönemde, Pilot Astsubaylar kendi çıkarlarını bir kenara bırakarak, kurumlarına sahip oldukları dünyanın heryerinde geçerli olan ve dünyanın en teknolojik uçaklarını kullanmaya yetkili Pilot Lisansları ile Devletin ve Milletin hizmetine çalışmak için başvurularda bulundular.
  Milli güvenliğimizin bu kadar zor günler yaşadığı ve bu kadar Pilota ihtiyaç olan dönemde, çeşitli gerekçeler ile başvuruları reddedildi. Birçoğu bu duruma üzülerek, hayal kırıklığı içinde istifa etti. Sonrasında Özel Hava Yollarına gitmek durumunda kaldılar , birçoğuda mecburi hizmet süreleri uzamasından dolayı istifa edemedi. Meslekte kalanlara da yapmış olduğu başvurulardan dolayı mobbing yapılarak sindirildi.
  Merhum Astsubay Pilot Vecihi Hürkuş’a yıllar önce yapılan engellemeler ve baskıların bir benzeride, kendisini yetiştirerek Pilot olan Astsubaylara yapılmaktadır. Hiç havacılık bilgisi, becerisi yada belgesi olmayan kişiler Pilot yapılmak maksadı ile Ordumuza alınmaktadır. Bu alınanların bir kısmı başarısız olmaktadır. Bu yüzden hem Devletimizin paraları hem zamanı boşa gitmektedir. Ayrıca ihtiyaç olan bu dönemde emekliliği gelmiş yada mecburi hizmet süreleri dolmuş Üstsubaylara Devletin paraları ile özel uçuş okullarından Sivil Havacılıkta geçerli olan Pilot lisansı aldırılmıştır. Diğer yandan bu eğitimlere ve belgeye sahip Astsubaylar küstürelerek ordudan uzaklaşma yoluna gitmişlerdir.
  Sayın Başkanım ve Yönetim kurulu heyetinin yapmış olduğu girişimler ve çalışmalar neticesinde, yetkililerin bu duruma duyarlı davranacağını ümid ederek tekrar tüm Pilot Astsubay arkadaşlarım adına Teşekkür ediyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©