14 Yorumlar

 1. Ertan

  Ben 1982 ininbaşinda emekli oldum. O kadar sene hizmet ettik bir şahsi tabancamız bile olmamıştır. Senelerdir her şey yazılıp çiziliyor amma velakin geriye dönup baktığimizda kocaman bir sifır var! Yapmayin beyler yapmayın bu boyle gelmiş böyle gider. Bu yaştan sonra altin kaplama silah verseler ne yazar! HANİ NE OLDU 9/2.ÇIKTIMI! Hani her şey hazırdı. ZOR DOSTUM ZOR! Hakikaten bizlerin işi çok zor. Kolaylıklar diliyorum. Selam ve saygılarımla.

  Yanıt
 2. Kenan KARA

  Eşitlik olması için tüm personeli kapsamalı bence, Temad bu konun üstünde durup mağdur üyelere destek olmalı gerekirse yasal yoldan üyelerinin hakkını aramalıdır.

  Yanıt
 3. Fedai YAVAŞ

  Kanunlar, Muvazzaf ve emekliye aynı çıkar. AY nin 10. ncü Maddesinde eşitlik ilkesi vardır. Astsubay olarak orduya iktisap edilen astsubay , Astsubaylar hakkında çıkan kanunlara tâbidir. Muvazzaf olarak görev yaptığı nöbetini ; yeni gelenlere devreder. Bu silahların sahip olma hakkına sahiptir.
  Bunu bilmeyen TBMM kanun yapicilari Yüzlerce kanun çıkarımlarda bizi büyük maddi ve manevi kayıplara uğrattılar. Söz konusu MV olunca noksansız ve fazlasıyla alıyorlar. Bir örnek: Millet Vekiligi yapmış bir şahıs, her yıl Millet vekillerinin maaş zammi değerinde artık almaktadir.
  Saygılarımla lütfen uyanalim.

  Yanıt
 4. Huseyin Ozcan

  2012 yılında emekli oldum ve halen sefer gorev emrim var mevcut bu gun çağrılsak gitmek gorevimiz tarih sınırlaması yanlıs planlama
  Hep mağdur hep mağdur

  Yanıt
 5. MÜMTAZ POLAT

  ZATİ SİLAHLARINI TESLİM EDENLERDE ALAMIYOR.BENİM GİBİ..

  Yanıt
  1. Mustafa

   teslim edilmiş bir silahın, değişim talebi olamaz zaten.

   Yanıt
 6. Ismail

  Ben 1998 yilinda emekli oldum.bizler için ne zaman atış gücü yüksek silah verilecek mi.TEMAD bu konuda bilgisi var midir.

  Yanıt
  1. fazil

   Sayın İsmail AYDIN, İlgili kanunun 2013 yılında çıkması nedeniyle bu tarihten sonra emekli olanların silahları talep halinde değiştiriliyor. Daha önceki yıllarda emekli olanları da kapsaması için TEMAD’ın girişimleri devam etmektedir.

   Yanıt
   1. Fatih

    Doğduk askeriz öleceğiz yine askeriz mantar tabancasıylamı savunacağız hem kendimizi hem bu toprakları çözsünler şu işi

    Yanıt
   2. Ismail

    BIZ ESKI EMEKLILER GOZ ARDI EDILMISTIR.DEVLET ARTIK BIZLERI TSK.LERI ESKI PERSONELI OLARAK KABUL ETMEMISTIR.CANLARI SAG OLSUN.SIZ TEMAD OLARAK SIZLERE GUVENIM VE INANCIM SONSUZDUR.BIZLER ICINDE GIRISIMLERDE BULUNACAGINIZA INANIYORUM.IYI CALISMALAR.

    Yanıt
  2. Mustafa

   16.02.2013 öncesi emekli olanları kapsamıyor bu tabanca değişimi.

   Yanıt
 7. Bülent KAPLAN

  EK 3 VE 4 TAM ÇIKMAMIŞ:
  EK 3 (2 Adet beyaz fonlu son üç ay içerisinde çekilmiş fotoğraf.)
  EK 4 (Silah Ruhsatı ve Askeri Kimlik Tıpkıçekimi.)

  Yanıt
 8. Murtaza Erden

  Neden acaba neden ???????????

  Yanıt
 9. Gürdal Kan

  16 Şubat 2013 tarihinden önce emekli olan personel için bir çalışma yapılacak mı TEMAD tarafından en azından hukuki yoldan
  Bu tarihten önce emekli olan personeller mağdur durumda

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .