14 Yorumlar

 1. 72turhan

  BAŞKANIM GÜZEL BİR CEVAP YAZMIŞSINIZ TEBRİKLER.GAZETE MUTLAKA HABER YAPACAKTIR YALNIZ YAZARKEN LÜTFEDİP TE SİZİ TELEFONLA ARAYIP SORARAK YAZSA İDİ DAHA İYİ OLURDU, BELKİDE BİLMEDİĞİ ÇOK BİLGİYEDE ULAŞABİLİRDİ, EKİBİNİZLE BERABER BAŞARILAR.

  Yanıt
 2. hakan

  polis, jandarma ve asker bir olamaz aynı yerde kıyaslanamaz ben 30 yıllık jandarma assubayım çocugum üniversite sınavına girene kadar 9 okul degiştirmiştir tayinlerden dolayı ve hep mahrumiyet yerlerde 4 kere doguya gittim kuş uçmaz kervan geçmez yerderle kaldık polis ise hep merkezlerde en fazla 2-3 tayin görür çocugu hep aynı okula devam eder daha neler neler kesinlikle kıyaslanamaz onlar kendi teşkiları içinde kıyaslasınlar birbirlerini bu sap ile samandır

  Yanıt
 3. SEDAT bulak

  Her gazetenin köşe yazarları kendi aklından geçen fikirleri yazıyor.TÜRKİYEMİZ DE ASKER İLE POLİSİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEK BU ÜLKE İÇİN BİR YANLIŞLIĞA SEBEBİYET VERİR VE AKABİNDE HOŞ OLMAYAN GÖRÜNTÜLER VE SÖYLEMLER ORTAYA ÇIKABİLİR.BİZ ASSUBAY KESİMİ OLARAK HİÇBİR ZAMAN POLİSLERİN OTOBÜSLERE METROLARA BİLETSİZ BİNDİĞİNİ DİLE GETİRDİK Mİ ?

  Yanıt
 4. Cemil YILDIZ

  Malum gazetesi hizipten beslenen bir virüs yuvası gibi çalışmakta. Belki de varlık sebebi bu. Bizler vatan bilinci ile birlikte yaşamı ilke edindik ve öyle nefes almayı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bilinçle ve sap ile samanı birbirine karıştırmadan bilgilendirme yapan kurumumuza teşekkür ediyorum.

  Yanıt
 5. osman sütsatar

  SAYIN BAŞKANIM ÇOK YERİNDE VE GÜZEL BİR TESPİT.

  Yanıt
 6. davut

  Muhtarlar dünya turuna para var bütçe musait astsb 60 yıldır bütçe musait degil

  Yanıt
 7. hikmet saraç

  bende türkiye gazetesine yazı ile ilgili bu ne cehalet yazdım…………

  Yanıt
 8. davut toprak

  Sayın ERSEN Bey sağolun şaşırmadım kamu da kim olur ise olsun hep mukayese astsb lar üzerinden yapılıyor doktor,mühendis,hukukcu vs emsal tanımımızı bir bilen yapsın bizde herkes de rahat etsin en az 10 tayin ayda 5.6 nöbet 3 kere şark hemen hemen her gün denetleme ,tatbikatlar operasyonlar zimmet sepet gani yıllık izine bile zor gidersin bayramı seyranı unut bunlar akılda kalanlar başka bir sürü sayamacağım görev evet emsal tanımımızı yetkililerden bekliyoruz saygılarımla vatan sagolsun

  Yanıt
 9. Hayrettin SÜLE

  Sayfa harika olmuş açıklamanız fevkalade etkili olmuştur. Tebrik ediyorum

  Yanıt
 10. Fuat ÖZDEMİR

  Sayın Başkanım, tebrik ederim bu açıklamadan dolayı ancak örnek verilerek açıklansa idi daha iyi olurdu. Mesela, Astsubay ve Polis başlama dereceleri, yeni çıkan polis-astsubay maaş karşılaştırılması ve oyak ve polis sandığı arasındaki farklar gibi. Saygılarımla….

  Yanıt
 11. Ersen Gürpınar

  Polisle askerin durumunu üstelik gerçekle bağdaşmayan hususlarda kıyaslayan Türkiye Gazetesi yazarı Süleyman Özışık’ın yazısının altına yazdığım yorumdur.

  Süleyman bey , Parametre olmadan teori üretmişsiniz elbette huzur ve güvenliğimiz için görev yapan hatta bu uğurda şehit olan polislerimize daha fazla hak verilsin sizde bunu talep ederken emsal olarak askerleri göstermişsiniz; Emsal eşitler arasında olur sapla saman ayni gözükse bile ayrıdır Kısa bir açıklamada bulunmak isterim ki sizin gibi düşünenlerde bilgilensin. Polis kendini subay assubayla kıyaslıyorsa yanlış çünki Subay ve assubay amir konumundadir polis karakolda nöbet tutan,aracı kullanan,yazışmayı yapan er ve erbaş statüsündedir siz hiç ilçe emniyet amiri müdürü olan polis memuru gördünüzmü Ama bir subay bir assubay ilçe jandarma komutanıdır ilçe emniyet müdürü ile eş değerde görev yapar Polis 3600 gösterge alsın derken siz yüksek okul mezunu assubayların polisten daha alt kademeden göreve başlatıldığını biliyormusunuz yada asker emekli olurken polisten fazla olarak aldığı ikramiye tombaladan çıkmadığını, devlet kıyak olsun diye vermediğini ? Bu para göreve başladığı aydan itibaren her ay düzenli olarak evlatlarının nafakasından maaşının bürüt %10 unu OYAK’a yatırıyor biriken parası ve nemasının karşılığını alıyor poliste heray emekli oluncaya kadar düzenli olarak maaşının %10 tutarını vadeli olarak bankaya yatırsa ayni ikramiyeyi alır, Assubayların büyük çoğunluğu meslek hayatı boyunca lojmanda oturmamıştır, Sizi takip eden biri olarak bu haksız kıyaslamanıza üzüldüğümü belirtmek isterim; Bu tür temelsiz karşılaştırmalarla gerektiğinde bir arada ölen polis ve askerin arasına nifak sokmayın iyi günler

  Yanıt
 12. Ata Bozdemir

  TEMAD’ımızın bu konuya gerekli tepkiyi vermesi çok anlamlı, bu tür durumlarda yerinde gerekli tepkinin verilmesi diğer art niyetli Kişiler için de caydırıcı olacaktır.
  Gazetecilik bilgi,birikim ve araştırma gerektirir, ama maalesef bu yazar araştırmadan bilmeden kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerle bir şeyler saçmalamış. Yazısının altına karşılaştırmalı ve gerçekleri ortaya koyan yorumumu yazdım. Aslında sadece bu adama değil gazetenin okur temsilcisine de yazmak gerekir. buraya yazmakla yetinmeyip mutlaka internetteki ve facebooktaki yazısının altına ve Twitter hesabına da yazalım düşüncelerimizi.

  Yanıt
 13. TC Hasan Seckin

  Kesinlikle katılıyor, başarılar diliyorum..

  Yanıt
 14. Orhan SELISIK

  Sayın Başkanım, basin aciklamaniz çok isabetli olmuş. Keşke o yazı nedir kim yazmıştır, nerede yayınlanmıştır. Onu da belirtseydiniz bizlerde okuma fırsatını bulmuş olurduk. Belli değil.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .