26 Yorumlar

 1. Hüseyin ŞAHİN

  Sayın Temad Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan’lığına,
  Yüksek okul mezunlarının Astsubay temini ile ilgili başvuru şartları konusunda Kuvvetlerin internet sitelerinde doyurucu bilgilendirme yapılmamaktadır,Milli Savunma Bakanlığı’nın telefonlarına ve e-postalarına yanıt veren bir personel’e tüm müracaatlara rağmen rastlanılmamıştır.
  Tarafınızda Astsubay temininde Kpss sınavı şartı bilgisi mevcut ise lütfen bilgilendiriniz.
  Saygılar sunar,çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim.
  Hasan Hüseyin ŞAHİN
  (E)Dz.Kd.Bşçvş.

  Yanıt
  1. fazil

   Sayın ŞAHİN, bu tür bilgiler için https://personeltemin.msb.gov.tr/ sitesine müracaat ediniz.

   Yanıt
 2. Hayriye

  Kayınpederim emekli astsubaydı vefat etti.Ben gelinim eşimle birlikte günübirlik kartımız var. Kızım 25 yaşında(torun) onun için de günübirlik kart çıkartabilirmiyiz?

  Yanıt
  1. fazil

   Bulunduğunuz yerdeki en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz. Oradaki görevli size form verecek ve yapmanız gereken işlemleri söyleyecektir.

   Yanıt
 3. İHSAN Ün

  İyi günler ben 18 yıl k.k.k. uzman çavuş olarak görev yaptım ve kendi isteğimle ayrıldım askeri tesis ve kamplardan istifade etme hakkım varmıdır. TEŞEKÜRLER

  Yanıt
  1. fazil

   Bulunduğunuz yerdeki en yakın Askerlik Şubesine müracaat ediniz. Oradaki görevli size form verecek ve yapmanız gereken işlemleri söyleyecektir.

   Yanıt
 4. Oktay

  Merhabalar. Bu yil kamplara gunubirlik misafir aliniyor mu?

  Yanıt
  1. fazil

   Evet bu yıl günübirlik misafir uygulaması mümkün.

   Yanıt
 5. İHSAN

  Merhaba, bekar ve hiç evlenmemiş erkek çocuğumun daimi kart çıkarabilmesi için yaş sınırı varmı ?(şuanki askeri kimliğinde 35 yaşından gün aldığı için yaş sınırı dolayısıyla son kullanma tarihi geçmiş durumda ne yapmam gerekiyor)

  Yanıt
  1. fazil

   En yakın Askerlik şubesine gitmeniz gerekir. Gitmeden askeri kimlik kartı için biyometrik fotoğraf çektiriniz. Askerlik şubesinde gerekli formu doldurunuz ve oradaki görevli size bankaya para yatırmanız gerektiğini de söyleyecektir. Tüm bu işlemleri yaptığınızda yeni kartınız size verilecektir.

   Yanıt
 6. Zafer

  Merhaba
  Babam Emekli astsubay sağ, erkek çocuğuyum. Evlendim boşandım. Daimi kart çıkardım Ailem ile kalıyorum. Askeri kamplara kendi adıma kamp başvurusu yapabilir miyim? Ve çocuğum 16 yaşında, torun kartı çıkardık. Bu hizlerden benim yanımda kalarak yararlanabilir mi?

  Yanıt
  1. fazil

   Sizin ve oğlunuzun daimi giriş kartınız var ise tüm sosyal tesislerden faydalanabilirsiniz. Kamp müracaatlarının zamanı geçti. Ancak yakınızdaki kampa müracaat edebilirsiniz. Boş yer var ise kamp yetkilisi motel verebilir. Ayrıca günü birlik faydalanabilirsiniz.

   Yanıt
 7. Aycan

  Merhabalar ben emekli albay kızıyım babam Vedat etti askeri kamplardan yararlanabilirmiyim (evliyim)

  Yanıt
  1. fazil

   Sn. AYCAN en yakın garnizon komutanlığı veya askerlik şubesine gidip kimlik kartı müracaatı yapabilirsiniz. Kartı aldıktan sonra günübirlik olarak askeri tesislerden faydalanabilirsiniz…

   Yanıt
 8. M.Şule Kara

  Merhabalar, babam emekli astsubay bölük komutanıydı. eşim ben ve çocuğum bu tesislerden yararlanabiliyor muyuz? benim askeri kimliğim var ama evlenmeden önceki soyadımla. sevgiler.

  Yanıt
  1. fazil

   Sn. Şule Hanım, bulunduğunuz bölgedeki askerlik şubesine başvurup yeni askeri kimlik çıkarmanız halinde, askeri tesislerden yararlanabilirsiniz.

   Yanıt
 9. eyüp goksu

  merhaba,

  babaannem şehit binbaşı çocuğu ve devlet takdir belgesi bulunmaktadır.(kendisi vefat etti) torunu olarak TSK’ya ait tesislerden yararlanma hakkımız bulunuyor mu. bilgi vermenizi rica ederim.

  Yanıt
  1. fazil

   Sn. GÖKSU, bu konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve/veya Genel Kurmay Başkanlığı ile irtibat kurmanız gerekmektedir. İyi günler diliyoruz.

   Yanıt
  2. Esra

   Merhabalar, dedem emekli astsubay di. Rahmetli oldu. Evliyim ve iki çocuğum var. Torunu olarak askeri kamplardan ben eşim ve çocuklarım faydalanabiliyor muyum?

   Yanıt
   1. fazil

    Sn. Esra Hanım, dedeniz dolayısıyla askeri kamplardan yararlanmanız mümkün değil. Ancak muvazzaf veya emekli hak sahibi (sb.-asb.) referansı ile yıllık ücreti mukabilinde alabileceğiniz akıllı kart ile bu tür tesislerden günübirlik yararlanmanız mümkün.

    Yanıt
 10. Füsun karaca

  Bu kocaman tesislere evcil hayvan alınmaması çok kötü bir uygulama. Nitekim o almadığınız hayvanlar tesislere gelen birçok insandan daha zararsız ve temiz! Bence bu uygulamanın esnetilmesi gerekir

  Yanıt
 11. Serpil

  Babam emekli astsubaydi gecen yil vefat etti ben esimden ayrildim askeri kamplara muracaat edeniliyor muyum orduevinde kalabiliyor muyum

  Yanıt
  1. Ismail aydin

   Babanizin tum haklarindan istifade edebilirsiniz kimlik karrinizi degistirin.

   Yanıt
 12. Senem Gezer

  Merhaba,
  Babam müstafi astsubay, orduevleri giriş karti mevcut. Ben eşimi kaybettiğimden yakın kartı almaya hakkım olduğunu öğrendim, çıkartacağım. Kamplardan faydalanma imkanım var mıdır, nasıl?
  Saygılar.
  Senem Gezer

  Yanıt
  1. Ergün

   müstafi subay astsubayların cocuklarına kamplardan hem daimi hemde günübirlik istifade etmek imkanı yoktur. sadece 19 yasına kadar olan cocukları babaları ile birlikte istifade edebilirler. Yönetmelik bu sekilde. dogrumu elbette degil. mustafi personel bir fiil orduya 15 yıl hizmet etmiştir. her ay maasından ordu evine aidat kesilmistir. hele hele jandarma personelinin cocukları karakol bahcelerinde karakol köpekleri ile oynayarak büyümüslerdir. babası ordu eveini ömründe 1 defa kullanmamıstır. ama mecburi hizmet yılını tamamlayarak ayrıldıgı icin ne kendisi ne ailesi ordu evinden ve kamplardan faydalanamaz. gelin damat yegen akraba faydalanır. öz evlat sşstem dışı bırakılılır. Ayıp ayıpkı ne ayıp

   Yanıt
 13. Muhittin

  TSK’da istihdam edilen sivil öğretim elemanından sonramı Astsb statü olarak gösteriliyor.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .