6 Yorumlar

 1. AYHAN

  MERHUM MESLEKTAŞIMIZ CEMAL ŞAHİN’İ SAYGI, MİNNETLE ANIYOR VE ALLAH’ TAN RAHMET DİLİYORUM…

  Yanıt
 2. YUSUF

  astsubayların maddi ve manevi haklarını TBMM de dile getireceğinden eminim

  Yanıt
 3. Osman BEREKET

  ŞEYTANIN AYAĞINI KIRDIK !
  ÇOK ŞÜKÜR…

  Milletvekili seçilen Kardeşimizi/Meslektaşımızı tebrik eder, yüce Allahtan başarılar dilerim. Bu anlamlı günde, vekilimizi yalınız bırakmayan Temad genel başkanımız Hamza DÜRGEN ve heyetini de kutlarım. Camia olarak sonuna kadar destek ve yardımlarımızı sunmalıyız. Başarılar dilerim. Hayırlı ve uğurlu olsun.

  Yanıt
 4. Ahmet İDER

  Astsubaylıktan Milletvekilliğine
  Millet Meclisi’nde astsubay kökenli tek milletvekili olan Cemal Şahin 1937’de Çorum’da doğdu. Hava Astsubay Teknik Okulu’nu 1959’da bitiren Şahin astsubaylığının yanı sıra, liseyi de okuyarak fark derslerini verip Ankara Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Zorunlu hizmetini tamamlayıp ordudan ayrılınca Ankara Hukuk Fakültesin’e girdi, 1971’de hukuk diploması aldı. Bu arada ilkokul öğretmenliği, Ankara Posta Müdürlüğünde memurluk ve sonra da SSK Çorum Şubesi’nde avukatlık yaptı. Emekli olduktan sonra Çorum’da avukatlık yaparken 1982’de yeni kurulan Sosyal Demokrasi Partisi (SODEP) ‘ne girdi ve il başkanlığına getirildi, daha sonra SHP Parti Meclisi üyeliğine seçildi. 1987 seçimlerinde de Çorum SHP milletvekili olarak Meclis’e girdi. 18 ve 19. dönemde SHP’den Çorum milletvekili seçildi. (Milliyet)

  Bir süredir tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi’nde 20 Mart 2002 tarihinde hayatını kaybeden Şahin, Çorum Ehlibeyt Camii’nde kılınan namazdan sonra doğum yeri olan merkeze bağlı Kadıderesi Köyü’nde defnedildi. (22 Mart 2002 Hürriyet )

  Yanıt
  1. Osman AKCAN TEMAD Genel Başkan Yardımcısı

   Sn. Ahmet İDER, tüm caimiamız adına bilgilendirmeniz için çok teşekkür ederiz.

   Yanıt
   1. Akın MEME

    Rahmetli Cemal ŞAHİN TBMM’de Assubaylar için maddi ve manevi yönde büyük mücadeleler vermiştir, beylik silahına Assubaylar onun mücadeleleri sonucu kavuşmuşlardır, mekanı cennet olsun. Sayın Dursun ATAŞ’ı şahsım adına kutluyor ve başarılar diliyorum, Onunda Rahmetli Cemal ŞAHİN’in yolundan gideceğine tüm kalbimle inanıyorum. Saygılarımla.

    Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©