41 Yorumlar

 1. Ali BOĞATU

  Değerli Temad Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri.
  Çalışmalarınızı devamlı takip ediyor sizlerin göstermiş olduğunuz gayreti ve emeği canı gönülden tebrik ediyorum.
  Biliyorum sizlerde en yakın bir zamanda cefakar üyelerinize iyi bir müjde vermenin cabası içerisindesiniz.
  Gerek Sayın Cumhurbaşkanı ve gerekse sayın MSB nının verdiği sözler neticesinde bu umudu taşıdığınızı biliyorum.
  Lakin!
  Zamanın daraldığının seçimlerden sonra bu konulara pek ağırlık verilmeyeceğinin ben ve benim gibi düşünen meslektaşlarımızın olduğuda gözden kaçmamalıdır.
  Bu maksatla maddi konularda en azından önem arzeden 2 maddeyi seçimlerden önce hayata geçirilmesinin çok önemli olduğu vurgusunun yapılması dillendirilmelidir.
  Aksi takdirde bu zümrenin güven kayıbının olacağı unutulmamalıdır.
  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Yanıt
 2. Hakan Özgül

  Öncelikle halen aktif olarak TSK bünyesinde görev yapan bir astsubay olarak birşey yapmaya olan mucadelenizden dolayı sizlere teşekkür ederim. Onceligimizin para ve tanzimat değil itibar olması kanaatindeyim. Peki nasıl mı ilk olarak rutbelerin düzenlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Rutbenin sonundaki çavuş tabirinin kaldırılması ve yeni ifade kullanılması. Çünkü aynı tabir erbaş statüsündeki hem askerlik hizmetini yerine getiren kıta çavuşları tarafından hemde profesyonel askerlik yapan uzman çavuşlar tarafından kullanılmaktadır. Diğer bir husus meslektaşlarımin çoğunluğunun lisans mezunu olduğu kalanlarinin ise önlisans olduğu bir çatıda askerlik hizmetini icra eden yedek subayların da yedek astsubay olarak vatanı görevlerini yapmasının uygun olacağıni düşünüyorum. Para ile satın alınamayacak tek şeyin itibar oldugu unutulmamalıdır.

  Yanıt
 3. sadık arduç

  TAZMİNAT VERİLECEKSE RÜTBE ESAS OLMALIDIR KD BŞÇVÇ 1KAD 11 KADBŞÇVŞ DİYE VERİLMELİDİR .

  Yanıt
 4. Ersen Gürpınar

  Cumhurbaşkanının sözüne güvenilmiyecekse tuz kokmuştur; Yapılan bu toplantıda mücadele tarihinde bir ilk gerçekleşmiş ve haklarımız konusunda olumlu mesajlar alınmıştır bunu önemsiyoruz Tek endişemiz haklarımızın geçikmesidir TEMAD yönetimine zaman zaman uyarılarımız önerilerimiz bu endişeden kaynaklanmaktadır Bizim imtiyaz ve ayrıcalığı değil adaleti talep ettiğimiz için gerçekleşeceğine inanıyorum

  Yanıt
 5. Ali BOĞATU

  TEMAD Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri bahsi geçen konular hakkında gerçekten çok emek sarf ediyorlar.
  Yanlız bu emeklerinin karşılığını çok kısa zaman aralığında almaları gerekir. Özellikle 20 Mart 2019 tarihine kadar maddi açıdan en önemli iki konuyu hayata geçirtmeleri lazım. Bu tarihten sonra seçim için uğraşılacağından bu zümre yine unutulacak. Aynı zamanda üyelerin güveni sarsılacaktır.

  Yanıt
  1. Hasan ozmen

   Siyasiler hergun meydan meydan dolasip halk yani bizlere kendilerini begendirme yarisindalar bu aralar seni beni dusunecek zamanlari yok ne kanun cikaracaklar ne de kararname bizim baslangic derecesi secim sonuna kaldi tazminatlar ise birbaska bahara niye boyle dusunuyorum sayin cumhurbaskani 8 haziran 2018 de soz vermisti uzerinden 9 ay gecti verdikleri sozde samimi olsalardi simdiye on kez hallederlerdi yalanmi selam ve sevgiler

   Yanıt
 6. Ramazan Karaçizmeli

  Emeği geçen tüm meslektaşlarıma teşekkür ederim.

  Yanıt
 7. Mesut MUTLU

  Teşekkürler TEMAD..

  Yanıt
 8. Osman

  başlangıç derecesi hallolmadan hiçbirşey hallolmaz bakış açısı değişmeden olmaz bunun en kısa zamanda olması ardından tazminatlar gerçekleşirse Temad yönetimi tarihe geçer yada umutlar biter

  Yanıt
 9. Zeki Yıldız

  Sayın başkanım,teşekkür ederizde lakin ayni konu birkaç hafta önce Etilerde dile getirdiniz ayni yanıtı yayınladınız ne değişti tekrar ziyaret ettiniz bizi herzaman olduğu gibi aldatmaya çalışmasınlar 9 aydır çıkmak üzere denilen yasa birtürlü çıkmadı saygı ile

  Yanıt
 10. ERSEL

  25 yıl ve 1/4 ‘ünden emekli olanlar buna göre ikramiye ve maaş farklarını aldılar ve almayada devam ediyorlar. Yasal olarak emekliliği hak etmiş bütün Assubaylar bir adet tazminatı hak etmektedirler. iki veya daha üstünde tazminat verildiğinde başka kıstaslar söz konusu olabilir. Adaleti sadece başkalarından beklememeliyiz.

  Yanıt
 11. İsmail Tayfun Uçar

  Temad başkanı sayın Hamza Dürgen ve diğer yöneticilere çok teşekkürler. Biz emekli Astsubaylar için yapılacak tek madde maaş bağlanma oranının en az hiç olmazsa %70 oranına yükleltilmesidir.

  Yanıt
  1. Astsubay

   Emekliliğe yansıyacak tazminatın hiç bir emekliyi üzmemesi için ya “tüm emekli kıdemli başçavuşlara” , ya da “1/1 i dahil tüm emekli astsubaylara” şeklinde geçmeli. Maaşı çok çok düşük emekliler var, 1 kişi dahi gözden kaçırılmamalı. Diye düşünüyorum.

   Yanıt
 12. EROL GÜNER

  Ruhları vatan ve millet aşkıyla, bilinçleri Atatürk ve Türk tarihiyle yoğrulmuş, gerektiğinde vatanı, milleti ve bayrağı için ettiği yemine sadık kalarak gözünü kırpmadan ölümü göze alan astsubaylara yıllardır yapılan üvey evlat muamelesinin çözülmesini bekliyoruz.
  Çünkü etle tırnak gibiyiz denilen bizler, gerçekten öyleysek yapılan haksızlıkların bir an önce çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Şimdi yapılan haksızlıklar nelerdir diye bir soru gelebilir akıllara hemen söyleyeyim sakın yanlış anlaşılmasın. Onlara verilen maaş kadar bize de verilsin falan demiyorum.
  Emekli olurken çalıştığı maaşının % 80 ile Maaş bağlanan Subaylara verilen bu hak Astsubaylara neden uygulanmıyor. Bizler neden çalışırken aldığımız maaşın % 48 ile emekli oluyoruz.
  Astsubayların hemen hemen tamamı Üniversite mezunu veya yüksek okul mezunu, yapılan çalışmalar sonucu ¼ derece ve kademesinden emekli olma hakkı verildi ama hiçbir avantaj olmadan sadece yasal olarak verilmesi gereken derece ve kademe düzenlemesi yapıldı. Şimdi soruyorum, ¼ derece ve kademesinden emekli olan subaylar bizim gibi mi emekli oluyorlar.
  Yarbay rütbesine kadar ödenen Görev tazminatımı desek Temsil tazminatımı desek bunu emekli olurken de almaya devam eden subaylara verilen bu hak bizlere neden uygulanmamaktadır. Bizde de belli bir rütbeden sonra çalışırken ve emekli olduktan sonra neden bu tazminatı alamıyoruz. Tüm bu yazdıklarımda bir haksızlık yok deniyorsa benimde söyleyecek başka bir sözüm yok.
  Olur veya olmaz bilemem ama bunun mücadelesini veren başta başkanımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür eder saygılar sunarım.

  Yanıt
  1. Ahmet

   Tebrikler,çok güzel açıklamışsınız tamamına katılıyorum. Ahmet

   Yanıt
 13. Olcay Akçakır

  18 yaş altı sınıf okullarının hizmetten sayılması hususu da arz edilmelidir.Birçok kişi bu hususta mahkemelik.

  Yanıt
 14. Doğan Ünlütürk

  Sönen umutlara bir can suyu olarak görüyorum ve umutlarımı yeniden canlandırıyorum.Eğer bir daha geçmişteki tatsızlıklar yaşanırsa iktidar ciddiyetsizliğini iyice ortaya koymuş olacak.

  Yanıt
 15. Süleyman

  Üstün gayretleriniz için teşekkür eder, emeklerinizin karşılıksız kalmamasını temenni ederim.

  Yanıt
 16. Murat Durmaz

  21.02.2019 tarihli çıkan torba yasada başlangıç dereceleri ile ilgili bir madde yok okuduğum kadarıyla

  Yanıt
 17. Abdullah

  Sayin genelkurmay başkanımıza atfen emekli astsubaylarin özlük haklarında iyileştirmeler yapılacağını söylüyorlar doğrudur fakat bir türlü iyileştirmeler olmuyor verilen sözlerin tutulacagini umit ediyoruz lakin emekli olurken astsubaylar maaşlarının yüzde kirksekizden subaylar yüzde seksenbes ten maas bağlanmaktadır bu birinci adaletsizlik ikinci husus aynı görev süresi yani otuz yıl görev yapan bir emekli subayla astsubay arasında iki kat emekli maaşı farkı var bunların iyi lestirilmesi gerekir. Sayın cumhurbaşkanımiza bunların iyi anlatilmasi gerekiyor saygılarımla.

  Yanıt
  1. Dursun

   Çok güzel yazmışsınız tebrikler

   Yanıt
   1. Dursun

    9/2 neden yapılmıyor bizler için 1 kademe çok önemli .Müjde bekliyoruz.

    Yanıt
  2. Sami gül

   Tazminat onemli ama emekli maaş bağlanma oranı daha onemli

   Yanıt
 18. Ömer

  Temad heyetine çalışmalarından dolayı teşekkür ederim.
  Görüşmelerde önemli bir hususta hassasiyetinizi beklemekteyiz. Başka arkadaşlarında ifade ettiği gibi 1/4 den emekli olanların özel bir görüşme konusu olarak ele alınması ve belirlenecek bir hizmet yılı çalışanların ( 25 yıl ve yukarı hizmet olabilir.) farklılıklarının hissettirilmesi gerekliliğinin önemli olduğu kanaatindeyim.
  Saygılar.

  Yanıt
 19. Osman C.

  Her sorun şüphesiz kendi mecrasında çok önemlidir. Lakin genellikle tazminat vurgusu yapılıyor, maaş bağlama oranları gündeme gelmiyor. 1/4 ü ile emekli olan Asb.lara bilindiği gibi ve ne yazık ki 1/1 üzerinden ve yaklaşık % 50 ile maaş bağlanıyor. Bu bağlamda, maaş bağlama oranlarının % 85 ve 1/4 derece ve kademe üzerinden alınabilmesi doğrultusunda yapılacak çalışmalara öncelik verilmesi ve tazminatların bir göstergeye bağlanması konusu üzerine vurgu yapılmasının daha kalıcı bir çözüm oluşturacağı kanaatindeyim. Sn.H.DÜRGEN ve Yön.Kur.Üyelerine SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 20. Ali BOĞATU

  Sayın TEMAD Başkanı ve yönetimi boş durmuyor ve elinden geleni yapmaya çalışıyor.
  Seçime kadar maddi yönden en az iki önemli maddeyi çıkarma uğraşını verdiği anlaşılmaktadır .
  Sayın MSB lığına yaptıkları ziyaret çok doğru bir adımdır. Bahsi geçen hemen hemen tüm üyelerin bildikleri konuların devamlı hatırlatılması ve üyelerin bu konuda bir haber beklentisi içinde olduklarını belirttiklerini tahmin ediyorum.
  Umarım hayal kırıklığı yaşanmaz.

  Yanıt
 21. Aziz Güngör

  Dag fare doğurmamalı. T.s.k bir ve bütündür. Msb bakanı sadece subayların bakanı olmamalı. Astsubay hak hukuk ve özlük hakları gözetilmeli. Adalet ve ayidiyet duygusu sağlanmalı. Ayrımcılık son bulmalı. Ülkemiz için geleceğimiz için gereği yapılacaktır. Inşallah

  Yanıt
 22. Mümtaz

  BAZI KONULARDA ILERLEME VAR BU SEVINDIRICI HABER..UMARIM TAZMINATTA KISA SUREDE HALLOLUR..

  Yanıt
 23. Ömer Çubukçuoğlu

  Artık en kısa zamanda seçimden önce bu süreç yasallaşmalı ve ötelenmemeli.

  Yanıt
 24. ERTAN ATICI

  ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM. TAKİPÇİNİZİM.

  Yanıt
 25. Hasan ozmen

  Sayin temad yetkilileri birseyler yapabilmek icin cirpinislarinizi izliyor sizleri takdir ediyorum ama bu ulkede bu donemde birsey yapmak ve yaptirnak istiyorsaniz derdinizi sayin cunhurbaskanina arz edeceksiniz onun disinda kim hangi yetkili ben isinizi hallederim diyorsa uzulerek soyluyorum malesef vaadden baska hicbirsey yapamaz benden soylemesi

  Yanıt
  1. Ahmet

   Aynı görüşteyim sayın Cumhurbaşkanı ile enkısa zamanda görüşerek söz alınmalıdır. Tüm bu çalışmalarından dolayı başta TEMAD Başkanımız ve ekibine Teşekkür eder saygılar sunarım. Inşallah bu sefer haklarımız yasalaşır.

   Yanıt
 26. Necati

  İyi şeylerin olmasını bütün olumsuzluklara rağmen iyi niyetle ve sabırla bekliyoruz. Herşeyin hayırlısı olsun

  Yanıt
 27. Hakkı çulhacık

  Temad yönetim kurulunu görüşmeleri bu seviyeye kadar getirdikleri için candan tebrik ediyorum. Artık tazminat ve kademe verilmesi konusunda nihai netice almak çok yakındır diye düşünüyorum. Bu kadar yetkili ağızlardan çıkan sözlerden sonra gerçekleşmez ise aidiyet duygum tamamen bitecektir.

  Yanıt
 28. Ahmet ÇOPUR

  Başta Sayın Başkanımız olmak üzere; özlük haklarımız konusunda başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

  Yanıt
 29. Ahmet ÇOPUR

  Başta Sayın Başkanımız olmak üzere çalışmalara görüşmelere katılan tüm meslektaşlarımızı tebrik ediyorum. Özlük haklarımız konusunda başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

  Yanıt
 30. Kadir KUMRU

  Bu söylenenlerin secimden önce mutlaka hayata gecirilmesi gerekmektedir. Yoksa secim yatırımı olarak kalacaktır.

  Yanıt
 31. Ayhan AKSOY

  Çok olumlu gelişmeler, umarım bahsi geçen konular en yakın zamanda yasalaşarak gerçekleşir.

  Yanıt
 32. M.Aytekin Özbilgin

  Kısa zamane da sonuç alınması ve hayırlı olması dileklerimle.

  Yanıt
 33. Mehmet Semercioğlu

  İlgili makamlara ziyaretlerde; öncelikli konuların görüşülmesini tavsiye ederim. (%49 oranını %79 oranına çekilmesi öncelik olmalı. ) TSK’nin değerli personeli ve meslektaşlarıma; görevde ve emeklilikte hakettikleri değerin verilmesi ümidimizdir.

  Yanıt
  1. Ismail çadırlı

   Umarım bu girişim neticede getirir.

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©