79 Yorumlar

 1. Turan

  Hava kuvverleri personeli (Subay ve astsubaylar) şayet İş Sağlığı ve güvenliği üzerine sertifikaya sahiplerse ( B-C) 6331 Sayılı Kanun gereği askeri fabrikalarda zorunlu olarak iş güvenliği uzmanı bulundurulması zorunluluğu üzerine fabrikaya iş güvenliği uzmanı olarak atamaları çıkmaktadır. Kara kuvvetlerinde daha fazla askeri fabrika ve tersane bulunmaktadır. Buralara şu anda OSGB lerden ihale üzeri İş güvenliği uzmanı alarak görevlendirme yapılmaktadır. Bu da hem daha maliyetli olmaktadır hemde sivil birisinin olaylara hakim olmaması nedeniyle sorunların çıkmasına sebebiyet vermektedir. Kara kuvvetlerinde de İş güvenliği sertifikasına sahip olan subay, astsubayların atamalarının yapılmasını istemekteyiz. Milli eğitim bakanlığı, sağlık bakanlığı tamamen öncelikle kendi personelinden sertifikası olan personel varsa onları İş sağlığı birimlerinde çalıştırmaktadır.

  Yanıt
 2. Turan

  Sadece Astsubaylara zam gelmez arkadaşlar. Bizimkisi bir hayal sadece.. 9/2 ve emekliliğe yansıyacak Bçvş/Kd.Bçvş. tazminatı.. Bu haklar verilsin diğerlerini sonra konuşuruz..

  Yanıt
  1. Dursun

   En son yapılan bir derece intibaklardan sonra 2400 emekli arkadaşımız birinci dereceye gelememiş olup,çok düşük maaş almaktalar.bunlara henüz bir çözüm bulunmamış ve teklif sunulmamiştır.bu az sayıda mağdur olan arkadaşlarımıza 3600 ek gösterge kanunu çıkartılırken bu gurubada bir iyileştirme yapılabilir mi acaba.

   Yanıt
  2. Hasan

   Yb.ve üst rütbeye verilen görev, makam ve kadrosuzluk tazminatlarının Kd. Bçvş. Rürbesinden itibaren emekli personeli kapsayacak şekilde verilmelidir. Başka bir seçenek ise TSK tazminatının emekli maaşı bağlama oranında tüm emekli rütbeli personele Kd.Bçvş dan itibaren ödenmesi, yasal düzenleme ile sağlanırsa emekli maaşlarında ortalama 2500/3000 Tl artış olur. 9/2 nin uğraşmaya değer bir yanı yok. Ayrıca ek göstergenin 4800 olması gerekmektedir. 2002 yılı mezunlarından itibaren tüm personel zaten 55 yaşından önce maaşlı emekliligini hak edemiyor. Emsal alacağımız emekli personelin aldığı maaş 11000 Tl. Bizler 5000/6000 arası maaş almaktayız. Emekli meslektaşlarımızın büyük bir kısmı sıkıntı içinde olduğundan çalışmaktadır. Emsallerimizin aldığı emekli maaşı fazla değil, bizim aldığımız emekli maaşı tazminatlar ile desteklenmediği için düşük kaldı. Seçimlerin sürekli gündemde olduğu şu dönemde yasal oy gücümüzü kullanabilirsek bahsettigim haklarımızı alabiliriz. Memurlar nette Emekli Maaş modülü mevcut, emekli maaşlarını isteyen görüp kıyaslama yaparsa yazdıklarımı teyit edecektir.

   Yanıt
 3. Osman C.

  Derneğimizin çalışmalarını sitemizden sürekli takip ediyorum. Her gün farklı kurumların ve şehirlerimizdeki TEMAD şubelerimizin ziyaret edildiği haberlerini okuyorum. Lakin neler konuşuluyor, buralarda geleceğe dönük ve konjonktüre uygun hedefe ulaşma amaçlı hangi adımlar atılıyor, yoksa bu ziyaretler sadece ziyaret amaçlı mı ? Bu konularda bilgi sahibi olamıyorum maalesef. Zaman akıp gidiyor !!!… Hedefe yönelik, sonuç odaklı adımların atıldığını bu sayfalardan okumak dileğiyle. SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 4. Yusuf

  Sayın Temad üyeleri geçtiğimiz gunlerde bir emekli general E.Bnb.da E.Alb.gibi Makam Tazmiti almaları gerekir diyerek bu hayat şartlarında maaşlarının yükseltilmesi lazımdır diye başında Bir açıklama yaptı sizlerinde bizler için böyle basinda sesimizi duyurmak için aciklama yapabilir mi isiniz

  Yanıt
  1. Erdal YAZICI

   Arkadaşlar siyasiler hangi partiden olursa olsun. iktidar olduklarında bu durumu sürdürmek isterler.Sizin davanızın doğru olduğunu bilseler bile, kendi siyasi geleceklerine bakarlar. bu da ancak alacakları oylarla direkt alakalıdır.Eski Savunma Bakanı, yeni Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz ne demişti. davanızda haklısınız bu istekleriniz mutlaka yapılmalı ama demekki daha zamanı gelmedi dedi.Peki ne demek istedi bunu açalım, bunu bilmek içinde Müneccim olmaya gerek yok.2023 Seçimleri kritik öneme haiz bu seçimleri kazanmak çok mühim onun için Haziran 2023 tarihinden 2 veya 3 ay önce göreceksiniz hem 9/2 AŞLANGIÇ DERECESİ, HEM DE TAZMİNATLAR verilecek.Hatta idda ediyorum bizim camiayı ilgilendirmiyor ama 3600 GÖSTERGEYİ bekleyenlerin de istekleri verilecek ve 2 ay sonra seçim yapılacak.Bu durumu kimse açıklamadı; ben gelişen durumlar, yetkili insanların açıklamaları ve bu zamana kadar bu konuda iktidarın tutumunu ANALİZ ederek bu durumu yorumluyorum.Yani tüm yazılanlar benim yorumumdur.Peki hal böyleyken, Mart-Nisan 2023 tarihini bekleyelim bakalım benim ÖNGÖRÜLERİM çıkacak mı.2 sene sonra kesinlikle benim yazdıklarımı unutmayıp, hatırlamanız dileğiyle kalın sağlıcakla.

   Yanıt
 5. Mustafa

  OYAK aidatı üst limitinin serbest bırakılması konusunda TEMAD yönetiminin bir görüşü varmı. Hedef tüm sınıfların yüksek emeklilik birikimi yapabilmesinin önünü açmak.

  Yanıt
 6. Hasan

  Özlük haklarının düzelmesini 35 yıldır bekliyorum. Assubay camiası olarak yasal oy gücümüzü kullanabilirsek özlük haklarımızın düzeltilmesini sağlayabiliriz. Boş vaatler ile meslek yaşantımız bitti. Subaylarda olduğu gibi emeklilikte görev, makam ve kadrosuzluk tazminatı verilmelidir. Başka bir çözümde TSK. Tazminatının emekli olan ve herhangi bir tazminat almayan tüm rütbeli personele MAAŞ BAĞLAMA ORANINDA ÖDENMESİDİR. Bununla ilgili yasal düzenleme yapılabilir. Ayrıca EK GÖSTERGE NİN albaylarda olduğu gibi 4800 olması gerekmektedir. Teklif ettiğim iki konu çözülürse maaşlar ile ilgili sorun çözülür. Kademe ili uğraşılması gereksiz. İyi günler.

  Yanıt
 7. Abdullah

  Özlük hakları ile ilgili projeler hangi vadede yer alıyor. Yoksa Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi en kısa zamanda mı yani şimdilik 3 yıl oldu.

  Yanıt
 8. erman

  Malulen emekli olup calisamayan meskletaslarimiz zor durumda.maaslari dusuk ve rahatsizligi nedeniyle calisamiyor. unutmayınız onlarida

  Yanıt
 9. Nazım

  Yıpranma payına derece verilsin. Verilmediği için erken emekli oldum 2/2 den maaş alıyorum. Derece verilseydi yada yıpranma payı olmasaydı 1/4 den emekli olup. 1000 TL fazla maaşım olacaktı . Mağdur edildik.

  Yanıt
 10. ümit

  sayın başkanım.meclise sunulan ve iktidar partisinin verdiği jandarma ve sahil güvenlik yasa teklifi bizler için bulunmaz bir fırsattır.Enazından 657 ye uyum kapsamında göreve başlangıç ve kalkınmada öncelikli illerde görev yapanlara verilecek 2 yıla 1 er kademe birçok meslektaşıma derece yükselmesi için bir fırsattır.Bunu değerlendirmenizi ve camiayı toparlama adına çalışmalara hız vermenizi temenni ediyorum.Bu bir fırsattır saygılarımla.

  Yanıt
 11. Yilmaz

  Sayın cumhurbaşkanımızın bir kademe sözü ne durumdadir. Herhangi bir calisma var mi? Saygılar.

  Yanıt
 12. Dursun

  2.derecede kalan tüm emekli astsubaylar derhal 1.dereceye getirilsin. Arada 1000 lira maaş farkı var.yazık günah.

  Yanıt
 13. İmdat

  Sayın Yönetim, 1998 tarihinde (3.derece 3 kad. ) istekle emekli olarak büyük şehirde ikamet etmeye başladım. Özel sektörde 14 yıl 8 ay süreyle çalıştım. Çalışmakta olduğum işin takibi sırasında binlerce meslektaşımızın emeklilik yaşamını sürdürebilmek için bir çok iş kolunda çalıştıklarına tanık oldum. İdareciliğini yürüttüğüm iş yerimde 4’ü e. Alb. 2. e. Bnb. 1 Malul e.yzb. ve sayıları 200’ün üzerinde meslektaşımızla birlikte çalıştım. Rakamların durumu da anlatıyor ki, meslektaşlarımız ekonomik bakımdan çok zor durumdadırlar. Burada açıklamakta zorlandığım ve vicdanen rahatsız olduğumdan dolayı yazamadığım o kadar zor ve ağır işlerde çalışan meslektaşlarımızı da gördüm ve tanıştım. Sizlerden; yazmakta olduğum bir yayın için yardımcı olmanızı rica edeceğim. ( S.G.K. İLE YAPTIĞIM YAZIŞMADAN OLUMLU YANIT ALAMADIM. ) Emekli assubaylarımızın mevcut sayısı hakkında kayıtlarınızda bilgi var mıdır? Kayıtlı Üye sayımız ne kadardır ? Saygılarımla.

  Yanıt
 14. Murat

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Astsubaylara (emeklileri dahil) tazminat ve bir takım özlük hakları ile ilgili müjdeleri! vereli tam 47 gün oldu. Uyutmaya devam mı acaba???

  Yanıt
 15. Fazıl

  Halen çalışmaya devam ediyorum. Bu son senem. Yaş haddinden emekli olacağım. Geçmişten bu güne kadar ve de son olarak çok yakın zamanda tekrar vaad edilen taleplerin gerçekleşmesini bekledim, Babam da jandarma idi 25 yıl hizmet etti. Üzerine bir 36 yıl da benden. Özlük hakları anlamında bir şeylerin değiştiğini söylemek isterdim ama hala bekliyorum? Umarım ” Şu hakkımızı da Temad sayesinde aldık derim, emekli olmadan evvel!” Saygılarımla.

  Yanıt
  1. Hasan ozmen

   Sevgili dostum temad elinden gelenin en iyisini yapti bundan sonrasi siyasilerin isi ozelliklede sayin cumhurbaskaninin sozunun arkasinda durmasina bagli eger 31 mart secimleri istedigi gibi gerceklesirse 3 nisandan itibaren beklediginiz yasa cikar yook istenilen gibi gerceklesmezse bekledikkerinizi unutun gitsin

   Yanıt
 16. Hasan

  Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Yanıt
 17. Mustafa ESEN

  Sayın Başkanım; projeler gerçekten mükemmel fakat bunların hayata geçmesi için şu aralar tam sırası, biraz bu konuda baskı yaratmanızın gerektiğini düşünüyorum. Emekli olan her astsubay arkadaşımın üniversitede okuyan çocukları var. Emekli maaşlarımızla ek iş yapmadan geçinmemiz çok zor. Subaylara tanınan hakların bizlere de tanınması neden yıllardan beri gerçekleşmiyor? Emekli subaylardaki 7200 gösterge olmadan içi boş 1/4 ü hiçbir işe yaramıyor. Çalışmalarınız için teşekkürler. Saygılarımla….

  Yanıt
 18. Ahmet Mete

  Başkanım bu çalışmaların yasal düzenlemesi bir an önce yapılmalı çok geç kalınmış konular bunlar. Özellikle gazi astsubay arkadaşlarımız başka kuruma statülerine uygun kadrolara istemeleri halinde doğrudan atamaları yapılmalı isteyeni sınavsız subay yapmalı. Bir çok kişi sınavsız nasıl subay yapıldı.

  Yanıt
 19. Serkan

  Sayın başkanım mecburi hizmeti 15 yıldan 5 yıla düsürün sorunlar otomatik olarak çözülür.polise bile 5 yıl mecburi hizmet var.polislerde 5 yıla 1 yıl yıpranma alıyor.

  Yanıt
 20. Osman C.

  Sayın Başkan, Sayın TEMAD Yön.Kur.Üyeleri sitemizi takip ederek güncel gelişmeler hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum. Kazanımlarımız için iyi niyetli ve elinizden gelenin maximumunu yapmaya çalıştığınızdan da hiç bir zaman şüpheye düşmedim. Lakin Asb.Özlük Hakları konusunda ne kadar yol alındığı konusunda herhangi bir fikre sahip değilim/değiliz. Sürekli çeşitli kurumları ve bu kurumların başkanlarını/yöneticilerini ziyaret ettiğinizi ve Asb.ların sorun ve haklarına dair çözümler konusunda görüşmelerde bulunduğunuzu sitede yayınlayarak bizleri bilgilendiriyorsunuz, emekleriniz için teşekkürler. Fakat merak ettiğim şey, diğer tüm zümreler basında, kurumlarda ve nihayetinde hükümet üzerinde etkili olup sonuç alırken, bizim niçin sesimizi duyuramadığımız yada dikkate alınmadığımız. Seçimler gelip geçiyor sorunlarımız aktarılıyor fakat sonuç koskoca bir sıfır. Sitede çalışmalarda hangi aşamada olunduğu konusunda daha spesific bilgilendirme yaparsanız daha tatmin edici olur kanaatini taşıyorum. Aksi halde her geçen gün zihinlerimizde “Ziyaretler yapıp, çay kahve içilmeye hep böyle devam edilecek mi ?” sorusu gün geçtikçe daha fazla yankılanıyor.SAYGILARIMLA

  Yanıt
 21. Osman

  Sn.Hamza DÜRGEN, projeler kısmında özlük hakları ile 4 madde belirlemiş ve yukarıda deklare etmişiniz. Bir kere bu deklare edilen 4 maddelik husus kesinlikle % 100 doğru tespitler, çözüm ve izlenecek stratejilerin belirlenmesi için doğru tespitlerin yapılması, sonuca ulaşmada en büyük etken olup, bu tespitleri ortaya koymakla tali sorunlar içerisinde kaybolunmayacağını da önceden haber vermiş bulunuyorsunuz. Diğer bir önemli hususunsa, mensuplarımızın kaygılarını gidermek, söylemlerin havada kalmadığını görmek faydalı dönütler almak adına, belirlenen bu hedeflere ulaşma yolunda takip edilecek stratejilerin ve bu doğrultuda atılan adımların bu platformda deklare edilmesi olduğunu düşünüyorum.

  Yanıt
 22. Mert

  9/2 ne oldu.Gelişme var mı?Gayretleriniz için teşekürler.

  Yanıt
  1. Hüseyin

   9/2 ne oldu verilen söz ne oldu acaba?

   Yanıt
   1. Mehmet

    9/2 ne oldu verilen söz ne oldu acaba?

    Yanıt
 23. Yılmaz Koda

  Merhaba: Özlük haklarıyla ilgili projeler güzel. Ama aylardır takip ediyorum, bir gelişme yok. Önümüzdeki dönemin seçim dönemi olduğu göz önüne alındığında bu dönemde daha hızlı sonuçlar alınacağı kanısındayım. Kolay gelsin.

  Yanıt
 24. Remzi ERDAL

  Sayın Başkanım,Yerel seçimlere az bir zaman kala birşeyler yapılmalı..En önemli meselemiz Makam ve Görev Tazminatları..Seçimlerden önce bastırıp seçim bildirgesine isteklerimizi sokmamız lazım.Daha önceki yönetimin Görsel Basın ve yayını güzel kullanmış fakat sonuca gidememişti..Çalışanı ile emeklisi ile iyi bir koordinasyonla Haber kanallarının dikkatlerini üzerimize çekebiliriz..Şuanki kadro bizim sorunlarımızı çözmeye en müsait kadro..Hulusi Paşa Miilisavunma bakanı zaten sorunları biliyordu..Şimdi bastırmanın tam zamanı..Birdaha uygun ortam bulamayız..Saygılarımla..

  Yanıt
 25. Bilal DUMLUPINAR

  Sayın başkan ve yönetim kurulunun değerli üyeleri,özlük hakları ile ilgili projelerden olan, eften-püften davalarla devre kaybedenler için SİCİL AFFI hiç gündeme gelmiyor veya öncelikler arsında değil,bu hususuda öncelikler arasına alarak çabalarınızı ve gayretlerinizi bekler çalışmalarınızda kolaylıklar ve başarılar dilerim.Allah yardımcınız olsun.Selamlar.

  Yanıt
 26. Mehmet Emin Turan

  Astsubaylara derece ile ilgili cumhurbaşkanımız yeni açıklaması memnuniyet verici, ancak en önemli konu, emekli astsubayların yaşadığı mağduriyet. Subaylar emekli oldukların da aldıkları maaşın % 90 üzerinden astsubaylarda % 50 üzerinden maaş alıyorlar. Bu adaletsizliği, gidermek ve motivasyonu artırmak lâzım, bu nedenle görev de aldıkları maaşın % 85 üzerinde maaş bağlanması gerekir. Artık üvey evlat muamelesinden vaz geçmek gerektir, aksi taktirde ahirete Allah bunun hesabını sorar.

  Yanıt
 27. Nadir ELGUN

  Neden partilerin beyanname sinde astsubay tazminatları yok polis öğretmen korucular alacaklarını aldı da bizler niye yokuz başkanım bu konuda çalıştığınızı biliyorum ama somut bir adım bekliyoruz umarım bir an önce halkımız olani alırız…

  Yanıt
 28. Ahmet

  Sayın başkan hazır seçimler için kesenin ağzı açılmışken tazminatlar için bastırırsanız bu defa sonuç alınır kamışındayım. Yoksa bu işi unutabilirler. Lütfen gerekli girişimlerde bulunun

  Yanıt
  1. Niyazi TAN

   Sayın Başkan Hamza DÜRGEN ve Basın ve yayın sorumlusu Sevgili kardeşim Osman AKÇAN.Sizlerin nezdinde,sizlerle beraber emek veren tüm arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum.Haklarımız için,adaletsizlikler için ve bizlere karşı bir türlü anlaşılmayan tutarsız zihniyetler için,yıllardır söz verdikleri halde bir türlü veremedikleri tazminatlar için tüm gücünüz ile çalışacağınıza inanıyor selamlarımı gönderiyorum.
   Hak verilmez.alınır.
   Saygılarımla….

   Yanıt
 29. Nadir ELGÜN

  Astsubaylarin özlük hakları konusu gerçekten ince bir konu niçin subaylar hiçbir uğraş vermeden bütün haklarını alıyor da biz neden bukadar uğraş ve çabaya rağmen bir tazminat söz verilmesine rağmen alamıyoruz düşündürücü bizde Astsubay emeklisi olarak çalışırken aldığım maaşımın %85 ini almak istiyorum çok mu zor bir şey yazacak cok sey var ama bu konular acil umarım sizin çabalarınız ile bunlar olacak… Başarılar dilerim

  Yanıt
 30. Ömer

  İyi günler
  2016 ve 2017 yılında emekli olan personele verilmeyen şilt ve hizmet belgelerinin verilmesi konusunda bir çalışmanız varmıdır.
  Bu yıl verilmeye başlanmış.
  Hayırlı çalışmalar dilerim.
  Saygılar

  Yanıt
 31. Özcan YOLCU

  SAYIN BAŞKANIM, TEMAD ÜYESİ OLARAK SİZİ TAKİP EDİYOR VE BAŞARILAR DİLİYORUM.

  Yanıt
  1. osman

   Sayın Özcan YOLCU desteğiniz için teşekkür ederiz.

   Yanıt
   1. hasan

    merrhaba .cumhurbaskaninim verdigi mujde ne oldu.bir kademe verikecekti bilgjivarmi.verilen bisey yok

    Yanıt
 32. zekai

  Arkadaşlar elinde hiç bir yerde çalışmayan emekliler için verilen 100 tl tazminat dilekçe örneği olan varmı.varsa lütfen zekaicevik@hotmail.com adresine gönderebilirse memnun olurum.

  Yanıt
 33. Muhammet S.

  1 Ocak 2016 tarihinden önce gerekli hizmet yılını tamamlayarak yaşını beklemek üzere istifa eden astsubaylara, yaşını tamamlayarak emekli olurken SGK, 09/01/2016 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN 6656 SAYILI KANUN İLE 926 SAYILI TSK PERSONEL KANUNA GEÇİCİ 38’İNCİ MADDE EKLENMESİ VE ASSUBAYLARIN İNTİBAKLARININ YAPILMASI konusunda 1 derece veya 2 kademe uygulamasını yapmıyor. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihinde emekli olan personelin intibakları SGK tarafından, çalışan personelin intibakları ise ilgili kuvvet komutanlıkları tarafından yapıldı. Ancak istifa edip yaşını bekleyen personelin intibaklarını emekli aylığı bağlanırken SGK yapmıyor. Bu konuda bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu Teşekkür ederim.Bu yasa 15 Temmuz darbe girişiminden önce çıkarıldı.Fetöcüler tarafından kaleme alındığını düşünüyorum.Ben ve benim gibi kumpas kurduklarını mağdur etmek için yaptıklarını düşünüyorum.15 Temmuzdan sonra Devletimiz ve ordumuzun içinden temizlenen Fetö elemanlarına baktığımızda rahatlıkla anlaşılıyor.

  Yanıt
 34. Kadir

  Sayın Başkanım ve değerli yönetim kurulu üyeleri;
  Astsubayların kurumsal tek varlığı TEMAD `ın yeni yönetimle birlikte ivme kazanacağına inancım tamdır.
  18 Yaş altı sınıf okulu süreleri ile ilgili gayretlerinizi takip ediyoruz ve taktirle karşılıyorum. FAKAT bu konuyu çözüme kavuşturacak merci ÇSGB ,MSB,ADALET BK.lığı kısacası TBMM `inde gündeme gelip düzenleme yapılması gerekir diye düşünüyorum. Çünkü SGK mahkeme kararları varken önünde aksi haraket etmez/edemez.

  Yanıt
  1. osman

   Sayın Kadir Bey Desteğiniz, ilginiz ve fikirlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz.Bahsettiğiniz bakanlıklarla görüşülerek konu takip edilecektir.İyi günler..

   Yanıt
 35. Mehmet Gürer

  Sayın Temad Yetkilisi Şu Sitemize girelim artık Çankaya Temad Sitemize birşey yükleyemiyoruz. Kullanıcı adı ve şifresi de var ama olmuyor işte 🙁
  Bu İşle kim ilgileniyorsa Bir zahmet anlatsın da sayfamıza veri girelim.

  Yanıt
  1. osman

   Sayın Mehmet GÜRER Basın Yayından Sorumlu Gn. Bşk. Yrd. Osman AKCAN hertürlü desteği şubelere vermektedir.İyi çalışmalar…

   Yanıt
 36. 72TURHAN

  DÜZELTME İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. DEMEKKİ BU DÖNEMDE YORUMLAR VE MESAJLAR OKUNUYOR .YÖNETİMKURULUNA TEŞEKKÜR EDERİM. SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 37. Ahmet

  18 yaş altı sınıf okulu davalarında Ankara 11 Bim kararları mağduriyet yaratmaktadır. Diğer illerdeki Bim lerde bu problem bulunmamaktadır. Meslektaşlarımızın bir kısmının sınıf okulu süresi sayılmamaktadır. Bu hususta Bu hafta içerisinde Danıştaydan görüş istenecekmiş . Bu konularla ilgili acilen 11.Bim ve Danıştay ile görüşme yapılması gerekmektedir.
  Saygılarımla.

  Yanıt
 38. 72TURHAN

  15-2-2018 de VEFAT EDEN RAFET TERCANLI ABİMİZİN ŞUBESİ ( BOLU ) OLMASI GEREKİRKEN ,YOZGAT YAZILMIŞ LÜTFEN DÜZELTME YAPARMISINIZ .TEŞEKKÜR EDERİM .SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 39. YUSUF

  SAYIN HAMZA BAŞKANIMIZDA ÖZLÜK HAKLARININ İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN GÜZEL MESAJLAR BEKLİYORUZ SAYIN AHMET KESER BAŞKANIMIZDA İNTİBAK KONUSUNA EĞİLDİ FAKAT 3 DEN 2 İNENLER İÇİN BİR BEKLENTİ GELMEDİ İNŞALLAH BU CAMİADA AYIRIM YAPMADAN BİRAZ GÜNÜN KOŞULLARINA UYGUN ÇALIŞMALARINIZ OLUR SAYGILARIMLA

  Yanıt
  1. osman

   Sayın Yusuf Bey Özlük hakları ile ilgili tüm görüşme ve gelişmeler sayfamızda yayınlanmaktadır. 3 ay gibi kısa bir sürede yoğun görüşmeler yapıldı.Tüm enerjimizi bu yönde harcadığımızdan emin olun İlginiz için teşekkür ederim.

   Yanıt
 40. ersin

  haklarımızı verecek olan hükümet vermek isteseydi şimdiye kadar verirdi. benim pek bir ümidim kalmadı. ümidimi yitirmemin nedeni ise temadın üyelerine ve emekli assubaylara hiçbir açıklama yapmaması. yani havada bulut hakları unut.

  Yanıt
  1. osman

   Sayın Ersin bey TEMAD tüm gelişmeleri ve görüşmeleri sayfasında yayınlıyor.Mümkün olduğunca bilgi aktarmaya çalışıyoruz. İlginiz için teşekkürler sayfamızı takip edin,iyi çalışmalar.

   Yanıt
 41. Özcan YOLCU

  SUBAYLARIN ALDIĞI 6-7 TAZMİNAT TAN ASTSUBAYLAR KAÇINI ALABİLECEK!?

  Yanıt
 42. Özcan

  EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR İÇİN NE YAPILMASI DÜŞÜNÜLÜYOR?

  Yanıt
 43. ömer DERMAN

  ivedilikle 1 Ocak 2016 tarihinden önce gerekli hizmet yılını tamamlayarak yaşını beklemek üzere istifa eden astsubaylara, yaşını tamamlayarak emekli olurken SGK, 09/01/2016 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN 6656 SAYILI KANUN İLE 926 SAYILI TSK PERSONEL KANUNA GEÇİCİ 38’İNCİ MADDE EKLENMESİ VE ASSUBAYLARIN İNTİBAKLARININ YAPILMASI konusunda 1 derece veya 2 kademe uygulamasını yapmıyor. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihinde emekli olan personelin intibakları SGK tarafından, çalışan personelin intibakları ise ilgili kuvvet komutanlıkları tarafından yapıldı. Ancak istifa edip yaşını bekleyen personelin intibaklarını emekli aylığı bağlanırken SGK yapmıyor. Bu konuda bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu Teşekkür ederim.

  Yanıt
 44. Osman

  Arkadaşlar bu şekilde hiç bir yere varilamaz yazarak gezerek aramızda konuşarak olmaz genel kurmay sahip çıkmaz bizlere hükümette onlara göre hareket ediyor.eylemker yürüyüş ler yapmak gerek Cumhurbaşkanı na ulaşmak gerek diğer yapılanlar havanda su dövmek.saygilar

  Yanıt
  1. Özcan YOLCU

   Katılıyorum.

   Yanıt
 45. Ali Boğatu

  Yapılan ziyaretlerin bir sonuca varması lazım. Yıllardır özlü haklarının iyleşmesini bekleyen Emekli Astsb. lar artık bir müjde beklemektedir. Yeni yönetimin bu konuda çok yakın bir zamanda açıklama yapması ve üyeleri bilgilendirmesi iyi olur .

  Yanıt
  1. Özcan YOLCU

   Katılıyorum.

   Yanıt
 46. Ali Boğatu

  Yapılan ziyaretlerin bir sonuca varması lazım. Yıllardır özlü haklarının iyleşmesini bekleyen Emekli Astsb. lar artık bir müjde beklemektedir. Yeni yönetimin bu konuda çok yakın bir zamanda açılama yapması ve üyeleri bilgilendirmesi iyi olur .

  Yanıt
 47. Mehmet TUNCER

  Mevcut projelere ek olarak 1/4 kademesinde bulunan meslektaşlarımızın halen 3600 olan ek göstergenin bilimsel ve gerçekçi bir çalışma ile 4200 veya daha yüksek bir rakama ulaşmasının sağlanmasını gündeme alarak projelendirmek hepimizin temennisidir. Tüm çalışma arkadaşlarımıza başarılar diler teşekkür ederim.

  Yanıt
  1. Omer faruk sarioglu

   Sayın tuncer sadece1 /4icin ek gostergenin artırılması bir şey ifade etmez sizde yonetimdesiniz tüm astsubaylar için çalışma yapılması gerekir

   Yanıt
 48. İBRAHİM KILIÇASLAN

  HAYIRLI OLSUN İNŞALLAH BAŞARILI OLURSUNUZ

  Yanıt
 49. YUSUF

  önceki intibak çalışmalarında 3/2 den 2/2 düşen emekli arkadaşlara sadece aylıklarında 63 liralık yetersiz bir artış sağlanmıştı bu artışın biraz daha günün şartlarına uygun olması için ne gibi bir çalışmalar yapacaksınız böyle bir çalışma proğramınız var mı cevaplarsanız memnun olurum TEŞEKKÜR EDERİM SAYGILARIMLA

  Yanıt
  1. Omer faruk sarioglu

   Sayın tuncer sadece1 /4icin ek gostergenin artırılması bir şey ifade etmez sizde yonetimdesiniz tüm astsubaylar için çalışma yapılması gerekir

   Yanıt
 50. serdar erdemgil

  1 Ocak 2016 tarihinden önce gerekli hizmet yılını tamamlayarak yaşını beklemek üzere istifa eden astsubaylara, yaşını tamamlayarak emekli olurken SGK, 09/01/2016 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİREN 6656 SAYILI KANUN İLE 926 SAYILI TSK PERSONEL KANUNA GEÇİCİ 38’İNCİ MADDE EKLENMESİ VE ASSUBAYLARIN İNTİBAKLARININ YAPILMASI konusunda 1 derece veya 2 kademe uygulamasını yapmıyor. Kanunun yürürlüğe girdiği tarihinde emekli olan personelin intibakları SGK tarafından, çalışan personelin intibakları ise ilgili kuvvet komutanlıkları tarafından yapıldı. Ancak istifa edip yaşını bekleyen personelin intibaklarını emekli aylığı bağlanırken SGK yapmıyor. Bu konuda bir çalışma yapılması gerekiyor. Bu Teşekkür ederim.

  Yanıt
  1. SADULLAH CALI

   Merhaba. Bu konuda ben de bu bahsedilen konunun mağduru olarak size bir bilgilendirme yapmak isterim. Bu konuda hakkınızı almak için maalesef mahkeme kararı gerekiyor ancak mahkeme size “1.Dereceye nasbedilme konusunda haklısın” kararı çıkarsa bile, SGK , maaşı bağladığı güne dönük ikramiye farkını ve maaş farkını vermiyor.Mahkeme kararında mutlaka ” geriye dönük maaş farkı ve ikramiye farkının da ödenmesi” şeklinde karar alması gerekiyor
   Sadullah CALI

   Yanıt
   1. osman

    Sayın Sadullah CALI bilgi paylaşımınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

    Yanıt
   2. ali akın

    02/04/2018 / 12:42
    Sayın Sadullah CALI bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim acaba şu anda derece ve kademeniz düzeltildimi maaş artışı oldumu bilgi verirseniz sevinirim..

    Yanıt
 51. Duran TÜM

  Fikirler güzel; önemli olan icraat.Hayırlı olsun dileklerimle, başarılar sayın yönetim.

  Yanıt
 52. Ali ARICI

  Yukarıda ifade ettiğiniz projeleri hayata geçirin Astsubaylar heykelinizi diksin.Çalışmalarınızda başarılar.

  Yanıt
 53. Hasan DÖNERKAYA

  Çok dikkatimi çekti Sayın Başkan, Yönetim kurulunuzda Hv.K.K. mensubu Astsubay Personel var mı.?

  Yanıt
  1. fazil

   Sn. DÖNERKAYA; TEMAD Genel Başkanı Sn. Hamza DÜRGEN Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emeklidir.

   Yanıt
 54. Aydın çifçi

  Mevcut Asb rütbesinin apoletli şekilde omuzda veya yakada olması çalışması teklifinin değerlendirilmesini istirham ederim hayırlı çalışmalar

  Yanıt
  1. Özcan YOLCU

   KATILIYORUM

   Yanıt
  2. ali akın

   şekilden daha ziyade sosyal haklarla ilgilenilirse daha iyi olacağı kanatineyim.

   Yanıt
 55. İsmail Cingöz

  Çalışmalarınızda başarılar, hedeflerinize ulaşmanızda muvaffakıyetler dilerim.
  İsmail Cingöz
  Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Uzmanı/M.Sc.
  (E) J.Astb.Kd.Bçvş.

  Yanıt
  1. izzettin aygül

   SAYIN BAŞKANIM TAZMİNATLARI ALIN İLK TAZMİNATIMI TEMADA BAĞIŞ YAPACAĞIM HATTA TÜM MELEKTAŞLARIMDA YAPACAĞINA EMİNİM HATTA BU BAĞIŞLARLA BİR BAŞARI SAVUNMA ŞİRKETİ KURUN DEVLETİMİZDE KATKI VERSİN ÜYES AYISI 30 BİN VARMI BİLMİYORUM 30 BİN KİŞİ BİRER TAZMİNATINI SEVE SEVE VERİR BUNUNLADA YİNE TÜRK ORDUSUNUN MODERNİZASYONU VE MEHMETCİĞİN KORUNMASI İÇİN BİZ ASTSUBAY EMEKLİLERİ VE ÇALIŞANALRININ KATKISIYLA BİRER TAZMİNATIMIZI SÖZ NAMUS SÖZÜ TEMADA VERECEĞİM HERKESDE VERECEĞİNİ BİLİYORUM SAYIN DEVLET YETKİLİLERİDE DUYSUN HAKSA HAK HUKUKSA HUKUK ,ADALETSE ADALET ASTSUBAYLAR İLK TAZMİNATLRINI TEMADA VERECEK BUNUNLA 30 BİN X500 TL TAZMİNAT VERİLSE 15 MİLYON TL YAPAR İŞTE SİZE SAVUNMA SANAYİ ŞİRKETİ TEMADIN VE TÜRK ORDUSUNUN VE MEHMETCİĞİN GCÜNE DETEK ÇIKSIN ÜYE SASYISINI BİLMİYORUM HATTA ÇALIŞAN ARKADAŞLRIMIZ BİE VERİR

   Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .