6 Yorumlar

 1. fatih

  Değerli komutanlarım, astsubayların yaşadığı problemlere ilişkin idari birimlerle çözümlenmesi gereken konularda ki çalışmalarınızı takdir ediyorum.
  Bende 2002 mezunu jandarma astsubayıyım ve benim durumumda olan 2000-2001-2002 mezunu astsubayların sınıf okul öncesi sürelerinin borçlanılması ve bu sürelerin fiili hizmetten sayılarak sigorta başlangıcını 18 yaş ile orantılı olarak, öğrenim görülen döneme çekmemesinden dolayı yaşadığımız mağduriyete henüz bir cevap bulunmadı. Benim gibi 1998-2000 yıllarında yüksek okul okumuş ve 2007 yılında astsubay mezunu olan bir kişi, benden 5 yıl sonra göreve başlamasına rağmen yaklaşık 7-8 yıl önce emekliliği hak etmektedir. Borçlanmayı ise % 20 kurum karşılığı hariç olmak üzere , % 16 lık kısmını yapmaktadır. Bu usulsüz idari işleme bir dur diyen yok. Sizin görüşmenizden bu yana yaklaşık 3 yıl gibi uzun bir süre geçmiş fakat herhangi bir idari düzenleme söz konusu değil.

  Yanıt
 2. Fahrettin

  Konu ile alakalı 2018 yılımda Temad ana sayfada yer alan bir yazıyı okudum aynı hak maduriyetini yaşayan biri olarak gerçekten büyük kaygı duymaktayım. Bu alanda Kamu Denetçi Kurumu aracılığı ile SKG ya yapılan hatanın düzeltilmesi için bir başvuruda bulundum ve SGK tarafından red cevabı aldım. KDK nun raporu tamamen her satırında lehime olmasına rağmen tarafıma gelen ek cevapta 1999 yılında çıkarılan kanuna tabi olduğum ve 2003 lü Astsubayların çıkartılan ara kanunla bu hakka sahip olduğu belirtilmektedir. 2003 lü benim gibi yüksekokul mezunu bir Astsubay benimle bütün Koşulları aynı olmasına rağmen benden 6 sene önce emekliliği hak etmektedir. Şuan bu maduriyeti yaşayan 2000 ve 2001 devresi olarak yardımlarınızı talep ediyoruz.

  Yanıt
 3. Kaan

  Sayın başkanım 2002 mezunu halen görevde olan muvazzaf astsubayım.1980 dogumlu 1998 unv girişliyim ve 2003 mezunu 1980 dogumlu aynı şartlardaki arkadaşım okul borçlanması ile is başlangıç yılı 1998 e cekilirken bizimki bu sekilde olmamaktadir. Onlari mecbur ödemeye tutup cüzi miktar para ödediler biz ise isteğe bağlı yaptırılıp paranın büyük bir bölümünü ödüyoruz. Emeklilik yaşında ve emeklilik zamanin da büyük fark ortaya çıkmaktadır.Takdir edersiniz ki yaş okul vs herşeyin aynı olduğu personeliz ve kıdem olarak önde olmama rağmen emeklilikte seneler sonrasına kalmaktayız. Umarim sizin destek ve çalışmalarınızla bu haksızlık giderilir. Iyi çalışmalar

  Yanıt
 4. Kadir KOYLU

  Sayın Başkanım her türlü gayret ve çabanızı takdirle karşılyor;

  1-Astsubay Sınıf Okullarında 18 yaşın altında geçen sürelerin fiili hizmete sayılması
  2-Astsubayalara verilmesi gereken tazminatların sonuca bağlanmasını bekliyoruz.

  Özellikle bu iki konunun emekli ve çalışan personel için çok elzem olduğunu tekrar söylemeye gerek yok.
  Birinci madde ile ilgili hukuki ve maddi sıkıntılar ile ilgili personelin mağduriyeti devam ediyor Kesin sonuç alacak katkılarınızı sabırsızlıkla bekliyoruz.
  Şahsınızda tüm yönetime teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

  Yanıt
  1. fazil

   Sayın Koylu, 18 yaşın altında sınıf okulunda geçen sürelerin fiili hizmete sayılması konusunda Danıştay’ın İçtihatları Birleştirme kararı bekleniyor. 9/2 ve tazminatlar konusunda çalışmalarımız devam ediyor.

   Yanıt
 5. murat

  2. Konunun maduru bir astsubay olarak Genel Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına sonsuz teşekkürler

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .