14 Yorumlar

 1. Kemal

  Bunlar bize hiç bir hak vermez boşuna beklemeyelim…

  Yanıt
 2. Ertan

  Yazdığım yorumların hiç birini göremedim ve okuyamadım. Kayda alınmıştır dendi ama maalesef bir netice çıkmadı. Madem yayınlanmayacaksa niye BİR YORUM YAZ. ibaresi kullanılıyor!

  Yanıt
 3. DURYOLCU15

  Astsubaylara verilecek her hak başka bir statünün ekmeğinden koparılan bir parça olarak görüldüğü için bu oyalama taktikleri bir stratejinin gereğidir. Hiçbir beklenti içinde olmamanın daha gerçekçi olduğunu düşünüyorum. Çünkü daha az yıpranıyorsunuz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

  Yanıt
 4. Ragıp TENİM

  Asb.Açvş.olarak düşünülen Yedek Astsubay rütbesi, Yd.Asb.Çvş.olarak; Muvazzaf Asb.başlangıç ise rütbesi Asb.Önçvş. olarak değiştirilmelidir.Rütbe işareti olarak ise altına ilave bir çizgi düşünülebilir.

  Yanıt
  1. ilhami

   Önemli olan etiket değilde itibarsa her değişim için gelişim şarttır koşulları neyse yerine getirildiğinde fark hissedilecektir

   Yanıt
 5. Ekrem ARSLAN

  Sayın Cumhurbaşkanımızın ağzından ‘Fakülte ve yüksek okul mezunu Astsubayları bir üst seviyeye çıkartıyoruz.1 kademe vererek 8/1 den başlatacağız.’ sözlerini hatırlatarak, cumhurbaşkanımızın ağzından çıkan her şey: ilgili bürokrat ve siyaset adamları tarafından çalışılıp yerine getirilirdi.Ne tuhaf ki kader gibi ilk defa yalnızca bu defa kaderi değişmeyen ve hep bekleyen hep sabır etmek zorunda kalan astsubaylarla ilgili olunca yine atlandı,yine duymazdan gelindi.Yapacak bir şey yok.Astsubayız ve hiçbir şeyimiz değişmeyecek.Emek verenlere teşekkür eder kaderimizi yaşarız.

  Yanıt
  1. ilhami

   Devlete cumhura tam destek vermelisiniz ve bunu hissettirmelisiniz bölük pörçük olmaz

   Yanıt
 6. Ali KALAYCI

  Değerli Meslektaşlarım;
  Yıllarca uğraş verilen sorunlarımızın çözümüne yönelik çabalarımız karşılık bulmamıştır. Verilen sözler umut tacirliğinden, günü savuşturmaktan ve mağduriyetlerimizin istismar edilmesinden öteye geçmemiştir.
  Bir kez daha anlaşılmıştır ki ezelden beri bizlere olan kronikleşmiş ötekileştirici bakışla sorunlarımızın çözümü asla olanaklı olmayacaktır.
  Bu nedenle sayın meslektaşlarımın sözü edilen beklentilerin gerçekleşmesini ve bu konudaki otoriter, dışlayıcı anlaşın değişebileceğini beklememelerini öneriyorum.
  Saygılarımla.

  Yanıt
 7. İsmail Uçar

  Kademe ilerlememiz ve tazminatlarımız herhalde yine bir başka bahara kaldı.

  Yanıt
  1. ilhami

   Medya ile isteklerinize ulaşamıyorsanız kendi medyanızı oluşturmalısınız sürekli gündemde kalmanın yollarından biriside budur

   Yanıt
 8. Haydar SARIKAYA

  Başkanım çok fedakar ve gayretli çalışmalarınızı takip etmekteyim. Sizlere teşekkür ederim. Ancak siyasal iktidar tarafından verilen sözler, hatta sayın bakanın sözleri ahirette gerçekleştirilecek galiba Saygılarımla

  Yanıt
 9. Osman C.

  “TBMM, MSB Komisyon Görüşmeleri” ne katılım ve TEMAD’nin konu hakkında görüşünün alınması değerli bir gelişme. Lakin yıllardır çözüm bekleyen kronik sorunlarımızın varlığı ve hala çözümlenmediği gerçeği de ortada. 29 EKİM 2015 ‘te zamanın Genelkurmay Başkanı Sn.Hulusi AKAR Etiler Orduevinde yapılan toplantıda özetle şu önemli sözleri söyler;”Sizin sorunlarınızı biliyorum, bizzat Başbakan ile görüştüm, emeklilerin ve çalışanların intibak ve tazminat sorununu çözeceğiz” der. Daha sonra aradan geçen 4 yıllık bir süreç sonrası bu kez MSB olarak yine Etiler Orduevinde 25 Ocak 2019’da yapılan toplantıda “Sadece emekli Başçavuşlarımızı , emekli Astsubaylarımızı muhatap alan bir formül üzerinde çalışıyoruz.” lafzını kullanır. Anladığım kadarı ile de bu formül oldukça karışık. Sanırım bu formül üzerinde çalışmalar daha bir kaç 10 yıl sürecek gibi. Tabi temennimiz formülün bir an önce beklentileri karşılayacak şekilde tamamlanması. Şahsım adına bu formülün daha başında mı yoksa sonunda mı olunulduğu konusunda da herhangi bir bilgiye sahip değilim. Sn.Hamza DÜRGEN ve Ynt.Kur.Üyelerinin bahse konu çalışmanın ne aşamada olduğu konusunda bizleri bilgilendirmeieri faydalı olacaktır kanaatindeyim. SAYGILARIMLA.

  Yanıt
  1. enes

   1986- 2019 = 33 yıl tazminat bekledik. Sayın Milli Savunma Bakanı çok kısa sürede halledeceğiz dedi. bir 33 yıl bekleyecek ömrümüzün olduğunu pek zannetmiyorum. Ancak Sayın Bakanımızın bu yıl bitmeden bu işi çözeceğine inanıyorum, daha doğrusu inanmak istiyorum

   Yanıt
 10. Ümit Yaşar Karataş

  Öncelikle kıymetli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim.Ancak göreve başlangıç derecesi ve tazminatlar hakkında bir gelişme varmı?

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Merkez Kültür Mh. Cemre Sk. N:12 Kat:4 ve 5 Kolej-ANKARA Tel:0 312 433 33 93 Fax:0 312 433 33 92 E-posta:temad@temad.org
Copyright © 2011 TEMAD. Tüm Hakları Saklıdır .