5 Yorumlar

 1. Mehmet Sarıcan

  ORDU ASTSUBAYI İLE GÜÇLÜDÜR Ama Astsubay güçsüz hale getirilmiştir.Astsubay ve subay ordunun asli unsurlarıdır.Bir nevi kurucu personeldir.Astsubayın görevi başka subayın görevi başka.1980 darbesini yapan zihniyet Astsubayı subayın yardımcısı olarak görmüş ve astsubayın özlük hakları günden güne erimiştir.Astsubay subayın yardımcısı değildir.Astsubayın sorunları aynı zamanda subayında sorunu olmalıdır.Ama zihniyet farklı olunca astsubayın sorunları yerinde sayıyor.Bugün ülkenin başınada bela olan zihniyet bu darbeci zihniyettir.

  Yanıt
 2. HAYRETTIN SEKER

  YENI BIR YÖNETİM YENİ BIR VIZYON…TESEKURLER TEMAD….

  Yanıt
 3. Sedat Aktaş

  Sayın Başkanım, gayretlerinizden dolayı taktir ve teşekkür ederim. Başarılarınızın devamını dilerim. Yaratan yolunda ışık, günlerin sağlık ve mutluluk olsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Kayseri Komando Tugay Komutanlığında söz verdiği 9/2 müjdesi ne zaman hayata geçer. Bu hususta bilgi vermenizi arz ve rica ederek, Saygıyla selamlıyorum. 25 Temmuz 2018

  Yanıt
 4. Osman Bereket

  Özlük haklarımızın günün koşullarına uygun hale getirilmesi için çalışan emek sarf eden başta TEMAD olmak üzere herkese teşekkür ederim. Yıllardır devam eden ekonomik mağduriyetimiz vardır. Bu mağduriyeti gidermek için verilen sözler ile vaatler de bulunmaktadır. Basın açıklamaları ile de tüm bu sözler/vaatler kamuoyuna da açıklandığı sabittir. Sadece 9/2 başlangıç derecesinin verilmesi buna bağlı olarak intibakların yapılması camianın ekonomik durumunu düzeltmeyecektir. Genel olarak tüm emeklileri kapsayacak bir düzenlemeye ihtiyaç bulunmaktadır. Tüm emeklilerine görev/başarı tazminatının verilmesi veya maaşlarına % 25-30 vb. bir zammın yapılması daha hayırlı bir sonuç olacaktır.

  Yanıt
 5. Metin Aydemir

  Sayın Başkanım ve Yönetim Kurulu; Sizlere bu gayretlerinizden dolayı teşekkür ederim. Yalnız 9/2 alındığı zaman ben,3/2(2/2) ve daha alt dereceden emekli olanlar 1.nci derece düşemeyecek. Tazminat almaya hak kazanma 1. nci derece veya 20 yıl üzerinden verilirse ben(19yıl 9ay)3ay ile diğer arkadaşlar bir kaç yıl ile kaybetmiş ve aramızdaki maaş uçurumları derinleşmiş olmaz mı? Birde; Kalkınmada öncelikli illerde 2 yıl görev yapan,Yargı ve Tsk personelleri hariç tüm devlet memurlarına bir kademe verildi. Bu, belirli makamdaki kişileri etkilemeye bilir ama biz Asb.ları ve Uzmanlar için önemlidir. Bilgilendirirseniz memnuniyetimiz sonsuz olacaktır.Başarılarınızın devamını diler.Saygılarımı sunarım.

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©