27 Yorumlar

 1. kemal

  ad üstünde kdemli astsubay tazminatı

  Yanıt
 2. rafet

  Askeri hastaneler eskisinden daha kapsamlı bir şekilde acilen açılmalıdır.Türkiye’yi çevreleyen bölgesel dış tehditler,küresel ısınmayla başlayan; sel,kuraklık,deprem ve virüs salgınları göz önünde tutularak bu iç tehditler de göz önüne alınarak kapsamlı bir şekilde açılmalıdır.
  ikincisi; ömrünü silahlı kuvvetlere adamış, sağlık sorunları artarak devam eden emekli askeri personelin kaliteli ,ucuz ve bilimsel sağlık hizmeti alması hakkıdır. Dünyada askeri hastanesi olmayan tek ülke Türkiye’dir. Bu yanlışlıktan bir an önce dönülmelidir.

  Yanıt
  1. Ali

   Emekli Kolluk güçlerine çalışmaması karşılığında ödenen 100 TL artık geçerliliğini yitirmiştir buna bir çözüm 14 yıldır aynı rakam ödeniyor

   Yanıt
 3. Orhan Gazi

  Tazminatlar konusu uzun yıllar öncede konu oldu çok konuşuldu. . Tartışıldı ama sonuç sıfır. .. yine sonuçsuz olacak. ..

  Assubaylara verilen 1/4 kademesinin ek gostergesi yine 3600 . Ve bu konuda sonuç yine yok.

  Çifte standart yokmu bu işte. .

  Yanıt
 4. Hasan

  2018 de cumhur baskaninin video ile verdigi 9/2, 8/1 MÜJDESI , ben bunu cimere hemde cumhurbaskaninin videosunu ekleyerekyazdim . Cevap: özetle gizli konu cevap veremeyiz gibi bir avuntu yollandi . 2023 seciminden once yine bu soz verilecek, k vakte kadarda bu konuda hükümetten en ufak sescikmaz bu konuda . Yasalaşmasida imkansiz . Kimse kendini kandirmasin.

  Yanıt
 5. Süleyman

  Sayın başkanım ve değerli üyelerimiz çalışmalarınızdan dolayı emeğinize sağlık ancak en elzem konu kıdem tazminatıdır. Bu konu ile ilgili terkar tekrar adımlar atarak 2021 yılı içerisinde bu konuyu çözmenizi ümit ediyorum.

  Yanıt
 6. Özgün

  Sözleşmeli Astsubaylar 49 yaşına kadar çalışabiliyor.
  Sözleşmeli Astsubaylar her sözleşme yenilemede yeniden Astsubay olur gibi sağlık raporu alıyor. Herhangi bir hastalık çıktığında muvazzaf geri hizmette karargâhta çalışırken sözleşmeli astsubay kapı önüne koyuluyor. Geleceğimiz emekliliğimiz belirsiz… Sözleşmeli Astsubaylar ile ilgili çalışma nerde ???

  Yanıt
 7. Ertan

  Yaz deftere ama vermeye gelince çıt yok!
  Senelerdir işleri Görevde olan ve emekli olan Astsubayları avutmakla geçiyor! Zamları ve tazminatları senelerdir tıkır tıkır alıp keyif sürenler! Bu zamları ve tazminatları biz isteyince her nedense hep isteklerimizi ellerinin tersiyle geri çeviriyorlar! Bizimde sizin gibi insanca yaşamaya hakkımız olduğunu unutmayın! Bunun hesabını ne bu dünyada ve nede Öbür dünyada verebilirsiniz! Yaradan ne demiş! Sakın benim karşıma kul hakkıyla gelmeyin! Bilmem anlatabildim mi!

  Yanıt
 8. Etan

  Seçimlerden önce neler konuşuldu! Her şey hazır en kısa zamanda yürürlüğe girecek Hem görevdekiler ve hemde emekliler bunlardan istifade edecek dendi! Seçimler oldu bitti bizlere verilen sözler unutuldu ve bizleri umursamadılar bile! İşte durumlar ortada. OLMUYOR BEYLER OLMUYOR! Bu ayrımcılık seneler senesi var ve devam ediyor.Yanlız maaşlardada ilgili değil! Hemen hemen her konuda bu ayrımcalık var!

  Yanıt
 9. Osman C.

  Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. Milli Savunma Bakanımızın kamuoyu önünde vermiş olduğu sözler ve sonucu ortada iken halen bir beklenti içerisinde olabilmek bana gereğinden fazla iyimserlik gibi geliyor. Olumlu bir sonuç alınıp alınmayacağına dair herkes lütfen kendisine samimi olarak sorsun ve samimi olarak cevaplasın. Mevcut durumda ve mevcut şartlarda ve mevcut düşünce ile pozitif bir sonuç elde edebilmek mümkün mü ? Yine de tüm bu ahval içinde yılmadan gayret gösteren ve emeklerini esirgemeyen herkese Selam Olsun. SAYGILARIMLA.

  Yanıt
 10. Alone

  Yıne bos kabul edılmedı umut fakırın ekmegı

  Yanıt
 11. Akın MEMOĞLU (MEME)

  ABD Ordu Personel İişlerinden Sorumlu General Gary Brito, Pazartesi günü yapılan değişikliklerle birlikte yaptığı açıklamada, ”'”İyileştirilmesi gereken alanları belirlemek için politikalarımızı sürekli olarak değerlendiriyoruz, ardından tüm askerlerin kendilerini ordu ekibinin değerli üyeleri gibi hissetmelerini sağlama taahhüdümüzü gösteren politikalar uyguluyoruz””’ dedi.

  İşte bütün mesele tırnak içinde söylenen. Saygılarımla.

  Yanıt
 12. Mustafa güler

  Emeği geçen tüm meslektaslarima teşekkür ediyorum inşallah yasalaşırsa üye olmayanların yüzü kizarir Ağzı olan konuşuyor makul ve mantıklı olan elestirelere saygi duyuyorum bazen tatili kaçıranlar var herkesin fikrine saygı duyalım seçimler kardeşlik içinde geçmesi dileğiyle ALANYA.542.584 68 07

  Yanıt
 13. Ali

  Muvazzaflar bu haklara kavuşmadan emekliler hiç alamaz hala neden anlamıyorsunuz bu konuyu

  Yanıt
 14. İsmail Tayfun

  Sayın başkana ve diğer değerli arkadaşlara çok teşekkürler sağolsunlar. İnşallah siyasiler tarafından kabul görür yıllardır kabul görmedi.Tabiki bize yapılan büyük bir haksızlıktır. Bir kesime verip bir kesime hiçbir tazminat verilmemesi. Birde vaat olarak söz verilip seçimlerden sonra bize yıllardır sırtlarını çevirdiler. Yazık

  Yanıt
 15. Ali kurt

  İnşallah olur, hadi hayırlısı.

  Yanıt
 16. Emre

  Sözleşmeli astsubayların sorunlarıyla ilgili de bir çalışmanız varmı acaba ? Çok büyük sıkıntılarımız var en küçüğü yıllarca çalış ama sadece 9 senelik tazminat al ve kıdemli üstçavuş rütbesinden öteye gidememek çok acı dün senin ast ‘ ın olan yarın üst’ün oluyor

  Yanıt
 17. BOZKURT SEREZ

  Tebrikler sayın Genel Başkanım. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Yanıt
 18. Erdal serbes

  Yasalaşmasini istiyoruz,umudumuzu asla kesmedik.

  Yanıt
 19. Yusuf

  Astsubay tazminatları ile ilgili kanun teklifine Kad.Bcvs. ve Bcvs. lar acaba neden dahil edilmedi

  Yanıt
 20. Cafer Güçlütürk

  Sayın Başkan en önemli konu Astsb.emekli maaşlarına düzenleme yapılması.Diğer konular daha sonra olabilir.Saygılar

  Yanıt
 21. Sedat ozkan

  Vatan ,Bayrak,Sancak ve Yüce Turk Milleti için ailesinden,eşinden ,çocuklarından ayrı bulutların yüzlerini yaladigi kuş uçmaz ,kervan geçmez karlı dağlarda görev yapan assubaylarimiza devletimizin mutlaka sahip çıkacağına gönülden inanıyorum.Temadimiza da gönülden teşekkürler inançla ve büyük bir kararlılıkla için yaptığı çalışmalar için.Selam ve saygılarımla.

  Yanıt
 22. Eren

  Kıdemli Astsubay Tazminatı;yeni rütbe bekleme sürelerine göre de düşünülüp,düzenlenip,teklif edilseydi daha uygun ve adil olurdu. (Yani rütbe değilde hizmet yılı kıstas alınmalıydı.)

  Yanıt
 23. Ersoy CEBE

  Sayın Başkanım;2/3 ünde olup,malülen emekli edilmiş,ben ve benim gibi sayıları az miktarda olan, Astsubay emeklileri 1 kademe ilerlemeyi(9/2-8/1) beklemekteyiz.Siz değerli TEMAD yöneticilerinin, bu verilen sözü gerçekleştirmenizi sabırsızlıkla bekliyoruz.Tabi en kısa zamanda olması temennisiyle.

  Yanıt
 24. Cenker

  Yıllardır bahsedilen söz verilen bizce haklı ancak kanun yapıcılar ve teklif ediciler tarafından haksız görülen taleplerimiz ve haklarımız için mücadelemize devam edelim etmesine ancak mevcut durumda verilen bir mücadele görülememesi emekli ve muvazzaf birçok meslektaşımızı mücadeleden uzaklaştırmakta ve yıldırmaktadır. Belki de diğer makamlar tarafından amaçlanan bu olabilir. Hak arayan bir kesimin umudunu kırarak mücadele azmini yok ederseniz dönüp arkanıza baktığınızda mücadele eden kimsenin kalmadığını görürsünüz. Hal böyleyken bize geldiğinde sürekli mevcut ekonomik durumdan bahsedilerek talep ettiğimiz iyileştirmeler yapılmazken ancak mesele siyaset yapmaya geldiğinde Türkiye’nin uçuşa geçtiğini söyleyen siyasetçilere güvenmeyi bırakmamız gerektiğini ve fakat asla mücadele azminden vazgeçmememiz gerektiğini düşünüyorum.

  Yanıt
 25. Haydar SARIKAYA

  Başkanım hiç yılmadan öz verili ve başarılı çalışmalarınızı yakınen takip etmekteyim. Size ve tüm görevlilere teşekkür ederim. Bu konu ile ilgili siyasal iktidarın ve bakanın sözlerine inanmıyoruz. Seçim zamanı geldiğinde yine son iki seçimde olduğu gibi vaatlerde bulunacaklar seçim sonrası unutacaklardır. Allah benim gibi üniversitede iki çocuk okutan emekli meslektaşlarımın yardımcısı olsun. AMİN

  Yanıt
 26. Ersen Gürpınar

  Bu konuda MSB ve Cumhurbaskanının söz verdiği MSB tarafından yasa t teklifi hazırladığı ancak akıbetinin bilinmediği bu adaletsizliklerin görevlilerin moral ve hizmet verimliliğini emeklinin Aidiyet duygusunu yok ettiği hatırlatılmalıdır

  Yanıt

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TEMAD Genel Başkanlık Kültür Mh. Cemre Sk. No: 12 Kat: 4 ve 5 Kolej-Ankara 
Tel: 0 312 433 33 93 Fax: 0 312 433 33 92 E-posta: temad@temad.org
TEMAD | Tüm Hakları Saklıdır ©